Hudební tradice zámku obohatil Česko - německý orchestr

Hudební tradice zámku obohatil Česko - německý orchestr

Publikováno: 20.08.2011
Hudební tradice zámku obohatil Česko - německý orchestr

Po pobytu B. Smetany a vystoupeních Českého či Pražského kvarteta mají hudební anály zámku Loučeň další zápis: V pátek 19. srpna koncertoval ve zdech zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie Česko – německý komorní orchestr.

Díly skladatelů W. A. Mozarta, E. Griega, J. Myslivečka a L. A. Lebruna potěšil Česko - německý komorní orchestr posluchače jejich koncertu, který se uskutečnil v předvečer velkolepě pojaté open air inscenace Verdiho opery Nabucco.

Orchestr složený vpravdě rovným dílem z českých a německých amatérských hudebníků pořádá svá vystoupení zpravidla dvakrát ročně. I ta dělí zcela demokraticky mezi českou a německou půdu, a tím pádem i mezi české a německé publikum.

Vzácným hostem sedmdesátiminutového loučeňského koncertu byl celoevropsky uznávaný hobojista Jan Adamus.

Hudební tradice zámku Loučeň tak rozšířila další významná hudební událost. Z minulosti je znám především pobyt Bedřicha Smetany na panství Thurn - Taxisů v sousedních Jabkenicích a jeho časté návštěvy zámku. Smetanovskou tradici čile udržoval samotný kníže Alexander Thurn - Taxis, který za svůj život uspořádal několik tehdy velmi módních představení Smetanových oper pod širým nebem. V prvé řadě šlo o uvedení Prodané nevěsty. Na sérii těchto pionýrských open - air představení navázal současný správce zámku Loučeň v květnu 2009, kdy v zámeckém amfiteátru hostil komorní provedení Prodané nevěsty se sólisty opery Národního divadla Danou Burešovou v roli Mařenky a Luďkem Velem v úloze Kecala. Od té doby se na Loučeni uvádí pravidelně jedno operní představení pod širým nebem ročně - loni to byla Dvořákova Rusalka, letos již zmíněný Verdiho Nabucco.

Svoji diváckou obec si našly také adventní koncerty v zámeckém kostele, v jejichž rámci vystoupila dvakrát třeba nadějná houslistka Markéta Janoušková, nebo Sbor a orchestr Gymnázia Jiřího z Poděbrad v Poděbradech s Rybovou Českou mší vánoční.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací