Romantický zámecký amfiteátr oživí po tmě kouzla černého divadla

Romantický zámecký amfiteátr oživí po tmě kouzla černého divadla

Publikováno: 21.05.2010
Romantický zámecký amfiteátr oživí po tmě kouzla černého divadla

Předměty se samy pohybují, jakoby ožily. Přesně tohle kouzlo umí černé divadlo, ryze český fenomén. Do Prahy za ním jezdí turisté z celého světa a za vstupenky utrácejí tisíce korun. V zámeckém parku na Loučeni můžete v sobotu 5. června poznat tento magický český fenomén za symbolické vstupné.

V sobotu 5. června, těsně po setmění, tedy kolem 22.00 hodin, ožije zámecký amfiteátr na Loučeni netradiční podívanou. Soubor černého divadla Jitřenka z Mladé Boleslavi tu sehraje hned dvě představení černého divadla, které se vyrovná té nejlepší kouzelnické show. Vstupenka přijde na symbolických 99,- Kč.

První představení, Kabaret, je rozverným divadlem, ve kterém uvidíte tančit loutky a také všemožné divadelní rekvizity na slavné melodie. Zhruba dvacetiminutové představení vystřídá vzápětí stejně dlouhá humorná hra Pyramus a Thisbé. "Jde o klasický příběh, který mohou diváci znát ze Shakespearova Snu noci svatojánské, kde ho předvádí herecká společnost. My ale budeme hrát celou antickou zápletku trochu jinak, výrazně veseleji. Půjde o úsměvnou parodii na Shakespeara," řekla Hana Vidlařová, vedoucí mladoboleslavského souboru Jitřenka.

Zajít první červnovou sobotu na zámek Loučeň se vyplatí hned z několika důvodů. Před a po představení si můžete užít také noční prohlídky zámku s překvapením. Celý den pak bude v zámeckém areálu bohatý program v souvislosti s pořádáním již 3. ročníku Zámeckého jarmarku, na kterém by se měla kromě prodejců a řemeslníků objevit také provazolezkyně, nebo kejklíři. Znovu připomínáme datum: sobota 5. června.

Nenechte si ujít jedičnou příležitost poznat magická kouzla černého divadla. Rezervace míst v hledišti přijímá už nyní zámecké infocentrum, infocentrum@zamekloucen.cz, tel. 325 585 228.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací