Cena Nejlepší turistická nabídka pro Loučeň

Cena Nejlepší turistická nabídka pro Loučeň

Publikováno: 19.06.2009
Cena Nejlepší turistická nabídka pro Loučeň

Velký úspěch slavil zámecký areál v Loučni na Fóru cestovního ruchu pořádaném v TOP hotelu Praha ve dnech 17. – 18. června. Labyrintárium Loučeň získalo ocenění Nejlepší turistická nabídka v okolí Prahy.

Na Fóru cestovního ruchu pořádaném v minulých dnech v TOP hotelu Praha, jednom z nejdůležitějších kongresových center České republiky, získalo loučeňské labyrintárium jedno z nejprestižnějších možných ocenění: Bodovalo jako nejlepší turistická nabídka v okolí Prahy, tedy přibližně v regionu celého Středočeského kraje. Z rukou Pavla Kosaře, ředitele pořádající agentury Czech Tourism, převzali ocenění během středečního slavnostního večera Kateřina Šrámková, členka představenstva Loučeň a. s., tedy provozovatele labyrintária, a Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

„Podle zákulisních zpráv jsme měli navíc velmi blízko k celkovému vítězství v rámci celé České republiky,“ řekla po převzetí ceny Kateřina Šrámková. Ceny Kudy z nudy jsou letošní novinkou, ze které se má stát tradice. Už při svém prvním ročníku si ale vydobyly velmi prestižní postavení. V soutěži hlasují jak návštěvníci internetového portálu kudyznudy.cz, naplněného tisícovkami tuzemských turistických nabídek, tak i odborná porota. „Mediálně nejznámější členkou poroty je Iveta Toušlová, autorka oblíbeného televizního projektu Toulavá kamera,“ informoval Jiří Senohrábek. Ocenění si na Loučni velmi považují. „Nechali jsme za sebou všechny rivaly včetně zavedených značek, jakými jsou Karlštejn, či Konopiště.

Porota a hlavně návštěvníci našeho areálu i internetového portálu, s nímž je soutěž spjata, oceňují labyrintárium jako místo, které nenajdete ani v příbuzné variantě nikde jinde v Evropě. Zároveň se snad zúročila naše poctivá snaha nabízet stále nové programy, zajistit, zjednodušeně řečeno, aby návštěva u nás byla v úterý jiná, než v sobotu. Zaznamenáváme příjemný fakt, že se k nám návštěvníci vracejí opakovaně, není výjimkou, že třeba třikrát za sezónu. A to hlavně díky zámeckým slavnostem, které pořádáme každou první sobotu v měsíci,“ konstatoval Senohrábek.

V souvislosti s finanční krizí se často mluví o útlumu cestovního ruchu. „Na Loučeni, alespoň tedy na zámku a v labyrintáriu, jsme zaplať Pán Bůh nic takového nezaznamenali. Nechci to zakřiknout, ale od začátku roku nás navštívilo už více než 25 tisíc návštěvníků. V porovnání s loňskem to znamená dokonce potěšitelný meziroční nárůst o 20 procent,“ dodal Senohrábek. V těchto dnech jezdí na Loučeň převážně školní skupiny, mnohé z nich se objednávají na některý ze čtyř tématických výukových programů, jež na Loučeni nabízejí teprve půl roku. „Třeba den poté, co jsme přebrali ocenění, jsme na zámku realizovali školní projekty hned pro šest školních skupin, což je dosavadní denní rekord. Každé se věnujeme tři hodiny. To už jsme se dostali opravdu až k samé hranici našich provozních možností,“ říká Senohrábek.

V internetovém portálu kudyznudy.cz vidí provozovatelé loučeňského labyrintária významný nástroj své propagace – jeho stránky mají v současné době podle vyjádření Hany Prouzové z Czech Tourismu v průměru 8 000 unikátních návštěvníků denně. „Těšíme se i na další, mnohem širší spolupráci s Czech Tourismem a z výhod v propagaci našeho jedinečného turistického cíle, jež vyplývají z vítězství v této prestižní soutěži,“ uzavřel Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací