Čápy s mákem - celoročně nejvíce oblíbený pokrm našich návštěvníků

Čápy s mákem - celoročně nejvíce oblíbený pokrm našich návštěvníků

Publikováno: 25.02.2011
Čápy s mákem - celoročně nejvíce oblíbený pokrm našich návštěvníků

Jedním z lákadel, kvůli kterým se vyplatí na Loučeň přijet, jsou bezpochyby Čápy s mákem - originální zámecká lahůdka. Na zámku jste je měli možnost ochutnat poprvé na Apríla 1. 4. 2010, kdy se otevírala zámecká samoobslužná restaurace Vtipná kaše. Během sezóny nalétalo na talíře návštěvníků zámku víc než 2 000 čapích porcí!!!

Kdo je zvědavý a má rád dobré jídlo, nezaváhá a přijede ochutnat na loučeňský zámek ČÁPY S MÁKEM. Dozví se nejenom, jak toto trošku záhadné a trošku veselé jídlo chutná, ale zjistí také, že receptura jeho přípravy pochází právě ze zámku Loučeň. Takový výlet za čápy s mákem je možné uskutečnit již během zimních měsíců, protože čápy s mákem jsou stálicí na jídelním lístku Vtipné kaše. Tato zámecká restaurace je otevřena celoročně (v zimních měsících pouze o víkendech, resp. v otvírací době samotného zámku).

Krátká doba několika měsíců od znovuvzkříšení Čápů s mákem už nabídla velmi intenzivní sérii intenzivních zážitků s touto historickou zámeckou pochoutkou: Od jejich uvedení na zámecký jídelníček v dubnu 2010 se konalo několik soutěží v jejich konzumaci. Úplně poprvé měly ČÁPY S MÁKEM televizní premiéru 4. června 2010, v rámci přímého přenosu Snídaně s Novou, snímaného kamerami nikoli ve studiu, ale přímo v zámeckém areálu Loučeň. Soutěže se zúčastnily pouze děti a čápy zmizely z talířů před zraky televizních diváků opravdu za pár sekund. Mnohem početnější byla soutěž v pojídání čápů s mákem v říjnu v rámci Cukrových slavností, to byly skutečné čápohody. O Čápech se v televizi v loňském roce mluvilo ještě několikrát, a to napříč různými televizními stanicemi.

Kromě soutěží Čápy také cestovaly, zámečtí je nabízeli na gastronomickém festivalu Česká chuťovka na pražské Kampě v září 2010. Zde se u zámeckého stánku stály fronty, jaké naposledy pamatujeme před obchody s tropickým ovocem v časech socialismu, a na čápech si pochutnávali návštěvníci z celého světa. Vedle Karlova mostu tak cizinci v Praze obdivovali další český poklad. A olizovali se ještě v letadle.

Tento originální pokrm má Zámek Loučeň, resp. restaurace Vtipná kaše, registrovaný na gastronomickém portálu www.czechspecials.cz jako regionální specialitu.

_

%img-1474-l%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací