Bohatá fotogalerie napoví, jaký byl zámecký advent 2011

Bohatá fotogalerie napoví, jaký byl zámecký advent 2011

Publikováno: 20.12.2011
Bohatá fotogalerie napoví, jaký byl zámecký advent 2011

Slavnostně vyzdobený zámek s adventními prohlídkami, na kterých se servíruje horký punč a čaj. Obří adventní věnec na zámeckém nádvoří, největší v celé historii Čech a čerstvě zapsaný do České Guinessovy knihy rekordů. Bohatý a vždy zcela jiný program každou adventní sobotu, který vyvrcholil 17. prosince tradičním Živým betlémem. To všechno je už za námi. Fotografie napoví, co všechno přinesl zámecký advent 2011.

Zámecké interiéry jsou už od konce listopadu vyzdobeny bohatými vánočními dekoracemi. Od soboty 26. listopadu všichni dětští návštěvníci v rámci prohlídky zdobí perníky, popíjejí horký čaj a rodiče či další dospělí dohlížejí na konání dětí s kalíškem lahodného punče v ruce. Tak vypadají adventní prohlídky na zámku Loučeň.

Na zámeckém nádvoří byl v sobotu 26. listopadu pokřtěn největší adventní věnec Česka všech dob, který byl k uvedenému datu se svým průměrem 15,67 m zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Zapálením nové svíčky na adventním věnci začínal každý speciální program o adventních sobotách.

Takovým speciálním programem byla třeba v sobotu 3. prosince, v předvečer svátku všech Barbor a Barborek, Nadílka od Barbory, kdy zahalené bílé bytosti toho jména nadělovaly na zámeckém nádvoří přítomným dětem.

O týden později, v sobotu 10. prosince, uspořádala knížecí rodina v doprovodu svého nadlesního v zámeckém parku hostinu pro všechny divoce žijící zvířecí tvory v okolí nazvanou Vánoce lesních zvířátek. Podával se lůj, semínka slunečnice, klasy kukuřice a další dobroty a téhle laskavé akce se zasvěceným komentářem pana nadlesního o životě v lese se zúčastnily desítky dětí.

Advent na zámku Loučeň vyvrcholil v sobotu 17. prosince již 5. ročníkem tradičního Živého betlému, jehož předehru tvořila loutková Pohádka o Ježíškovi a také Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie.

Nejsilnější zážitky zámeckého adventu 2011 Vám přináší níže připojená fotogalerie.

Pokud na Vás z fotografií dýchne nezaměnitelné kouzlo zámeckých Vánoc, můžete si ho ještě užít kterýkoli den od 25. prosince do 1. ledna, kdy je pro Vás vánočně vyzdobený zámek otevřen denně od 10 do 17 hodin.
Ve vánočním rodinném výletě na zámek Loučeň můžete svým nejbližším nadělit poslední vánoční dárek.

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací