Bláznivý návrat do socialismu přinesl humor, ze kterého mrazilo

Bláznivý návrat do socialismu přinesl humor, ze kterého mrazilo

Publikováno: 04.09.2011
Bláznivý návrat do socialismu přinesl humor, ze kterého mrazilo

Akce Zpátky do socialismu o prvním zářijovém víkendu přinesla návrat spartakiády, prvomájového průvodu, nedělní chvilky poezie, ale i přitroublé hrubosti komunistických mocipánů. Návštěvníci zámku se dobře bavili, ale zároveň je mrazilo v zádech. A přesně o to šlo.

Dvoudenní návrat Zpátky do socialismu podniklo s bláznivým zámkem Loučeň více než dva a půl tisíce účastníků. "Těm, kdo tu nebyli, možná připadá na dálku podobná akce hodně absurdní. Ale my jsme si v ní, bohužel, ani tak moc nenadsadili. Zámek byl v letech socialismu využíván jako školící středisko zaměstnanců v dopravě, učebny i ložnice byly v reprezentačních pokojích piana nobile v prvním patře, kde dnes provádíme turisty obnovenými historickými interiéry," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Část programu vskutku netradiční slavnosti byla tedy holou realitou loučeňského zámku druhé poloviny 20. století. Program byl pak doplněn o připomínku typických symbolů komunistické éry, jakými byly třeba prvomájové průvody, věčné kladení věnců, tuzexy, veksláci, nedělní chvilky poezie, fronty na banány, úžasně trapné reklamy, všudypřítomnost armády a Veřejné bezpečnosti, jejíž příslušníci budili střídavě strach a smích svojí občasnou brutalitou a stabilní omezeností. Na druhé straně ale přinesl socialismus také vysoce kvalitní pohádky pro děti, oduševnělé hračky, či větší lidskou soudržnost.

Jak vypadal retronávrat do časů socialismu na zámku Loučeň, se můžete podívat v bohaté fotogalerii.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací