Na Bílou sobotu potkaly děti zajíce, slepičku i ovečky

Na Bílou sobotu potkaly děti zajíce, slepičku i ovečky

Publikováno: 07.04.2012
Na Bílou sobotu potkaly děti zajíce, slepičku i ovečky

Pátý ročník Velikonoc u Thurn - Taxisů byl prvním, který bohužel zkropil déšť. Účastníci se ale i přesto vesele bavili se Zajícovými, nad pohádkou, při vynášení Morany i u závěrečné babské pomlázky, kdy oproti běžným zvyklostem naopak dívky a dámy nabančily pánům klukům.

Nevlídné aprílové počasí s nízkými teplotami a deštěm neodradilo více než pětistovku návštěvníků, kteří si nenechali ujít 5. ročník loučeňské zámecké slavnosti Velikonoce u Thurn - Taxisů.

Zábava i za aprílového počasí

"Obvyklá návštěvnost této jarní slavnosti se pohybuje na trojnásobku, ale i s pouhým půltisícovým publikem jsme zažili veselý den," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek, který rozšířil koutky úst mnoha svých kolegů i návštěvníků tím, že se oblékl do kostýmu Zajíce. Ten pak vystoupil nejen ve veselé scénce U Zajícových, ale také vedl řehtačkový průvod, nebo klestil zástupu účastníků cestu k zámeckému rybníku, do něhož byla přesně v 15.28 hod. vyhozena Morana, symbol zimy. Tu letošní pomáhaly za pomoci kněžny a Slepičky dozdobit těsně před utopením děti: Namalovaly jí obličej a vytvořily jí také pořádnou kštici.

Děti ve víru dění

Zdobení Morany nebylo zdaleka jedinou aktivitou, kterou si mohli děti i jejich rodiče na zámku na Bílou sobotu vyzkoušet: Na nádvoří se za pomoci Kohouta a Slepičky malovala vejce. V parku byla připravena Zaječí soutěž, jejíž výherci si v závěru dne odnesli domů obří perníkové zajíce. Na louce před Domečkem knížete Alexandra se pásla skupina oveček s čerstvými, jen několikadenními jehňátky. Ve vajíčkové soutěži pak předváděly své akrobické umění celé rodinné týmy.

Pohádka pod střechou a kouzelný příchod jara po utopení Morany

Odpolední pohádka Jak se budí země, jejímiž hlavními hrdiny byli skřítek Toník, žába Jiřina a jarní víla Jarunka, se hrála pod střechou oranžérie, kam se nepříliš vlídné počasí nedostalo. Jakmile byla po pohádce shozena Morana do zámeckého rybníka, Zima jakoby se v ten moment skutečně rozloučila. Závěrečná část programu, tedy poslední výstup lidového souboru Šafrán a především babská pomlázka, kdy naopak dámy vyplácely tlustými pomlázkami pány, se už odehrávala pod polojasnou oblohou.

Jaro na zámku nabídne po Velikonocích i další zážitky

A na jaké další programy se mohou návštěvníci zámku těšit v průběhu jara? Na první květnovou sobotu se zámek promění v Ráj pohádek, který už o týden později, o víkendu 12. - 13. května, vystřídá prestižní přehlídka autoveteránů nazvaná pro své mezinárodní kvality taktéž mezinárodně: Concours d´elegance. Na sobotu 2. června se pak chystá slavnost s tajemným názvem Třináctá komnata Bílé paní.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací