Bílá sobota na Loučeni: Kohout se slepicí strhli k jarním hrám stovky dětí

Bílá sobota na Loučeni: Kohout se slepicí strhli k jarním hrám stovky dětí

Publikováno: 30.03.2013
Bílá sobota na Loučeni: Kohout se slepicí strhli k jarním hrám stovky dětí

Ve znamení vajíčkových her, řehtačkového průvodu i utopení Mařeny s Mařochem se odehrávala Bílá sobota na zámku Loučeň. Nezvykle chladné počasí prvních jarních dnů s častými přeháňkami se aspoň na den trochu umoudřilo.

Dopoledne plné vajíčkových her, kterých se zúčastnili nejen děti, ale i bojovné mámy a zdatní tátové. Poledne ve znamení zdobení velikonočního stromu opět celými rodinami. Druhá hodina odpolední a s ní start řehtačkového průvodu od dveří zámeckého kostela - tentokrát se dvěma velkými trakařovými hrkačemi v čele. A v neposlední řadě vynášení nejen Morany, nebo chcete-li Mařeny, ale i její mužské obdoby Mařocha. Tuhle dvojici totiž vyprovázeli k vodě tradičně lidé ve Slezsku - na Loučeni se tedy letos topila zima na slezský způsob.

Program bylo nutné vzhledem k chladnému počasí oproti původním předpokladům zredukovat. I tak se ale pod vedením Kohouta a Slepice, veselé drůbeže, která organizovala většinu programu 6. ročníku Velikonoc u Thurn - Taxisů, upřímně a srdečně bavili děti i dospělí.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací