Bílá paní vnese do adventu na zámku v jeho půli trochu veselí

Bílá paní vnese do adventu na zámku v jeho půli trochu veselí

Publikováno: 10.12.2013
Bílá paní vnese do adventu na zámku v jeho půli trochu veselí

Humornými předvánočními prohlídkami nazvanými Adventní naschvály Bílé paní vstupuje v neděli 15. prosince cyklus čtyř adventních akcí na zámku Loučeň do své druhé půle. Třetí adventní neděle slibuje horký čaj či punč, zdobení perníků, balíček malých vánočních dárků pro každého dětského účastníka a hlavně dobrou náladu.

Advent jakoby se slovu apríl podobal víc, než jen začátečním písmenem. Alespoň soudě podle toho, co chystá zámek Loučeň na 15. prosince, kdy se na adventním věnci rozhoří už tři svíce současně: „Po křtu našeho obřího adventního věnce, zapsaného do České knihy rekordů, a tak trochu předčasné vánoční hostině pro zvířata v zámeckém parku, kterou uspořádal minulý týden náš nadlesní, bude při třetí adventní neděli hrát hlavní roli naše Bílá paní," sdělil manažer zámku Jiří Senohrábek.

Adventní nálada trochu jinak

Na Loučeni se na neděli chystají po celý den vždy v celou hodinu prohlídky vánočně vyzdobeného zámku se slibným názvem Adventní naschvály Bílé paní. Zažijete při nich poněkud zaskočené domácí pány: „Zpočátku se bude zdát, že důstojnost knížete, případně kněžny, kteří budou provádět adventně rozněžnělé návštěvníky zámku, nemůže nic narušit. Jenže uprostřed dne se nečekaně objevím já, noční tvor, a to by v tom byl čert, abych ten poklid nějak nerozdmýchala," říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň, která se už nyní těší, jak na neděli odhodí manažerské starosti a sama se oblékne do bílého kostýmu nejoblíbenějšího zámeckého ducha.

Bílá paní jako veselý posel noci a minulosti

Prohlídky budou stavět na kontrastu lidských obyvatel zámku, kteří ve dne bdí a v noci spí, a ducha, který vede přesně opačnou existenci. Nejedna humorná situace vznikne také tehdy, když se Bílá paní bude snažit osvojit si některé novější zvyky, které za jejího pozemnského života na přelomu 16. a 17. století vůbec nebyly obvyklé, a dopustí se přitom několika úsměvných omylů," prozradil Jiří Senohrábek.

Perníček, horký čaj a vánoční dárek pro každé dítě

Nevšední prohlídky nazvané Adventní naschvály Bílé paní přinesou vedle koření, jímž je osobitý humor, také všechna lákadla běžných adventních prohlídek zámku, na něž jsou návštěvníci Loučně již za poslední sezóny zvyklí: Děti budou přímo uprostřed prohlídky zdobit perníčky, které následně zapijí horkým čajem, zatímco jejich rodiče se zahřejí svařeným vínem. Na konci prohlídky, při níž přijde řeč na historii vánočního stromku, adventního věnce či betlémů, obdrží každý dětský návštěvník vánoční dárek.

Adventní čas odezní na zámku se živým betlémem

Advent na zámku Loučeň vyvrcholí v neděli 22. prosince odpoledne adventním koncertem v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie a živým betlémem.

ADVENTNÍ NASCHVÁLY BÍLÉ PANÍ
Předvánoční prohlídky svátečně vyzdobených komnat okořeněné humorem
Neděle 15. prosince, v celou hodinu od 11.00 do 15.00, příp. 16.00 hod.

Jednotné vstupné: 120 Kč (zahrnuje i vstup do labyrintů, horké nápoje a dárek pro děti)


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací