Bílá paní a kníže Alexander pronikli na rozhlasové vlny

Bílá paní a kníže Alexander pronikli na rozhlasové vlny

Publikováno: 17.04.2013
Bílá paní a kníže Alexander pronikli na rozhlasové vlny

Alexander Thurn - Taxis v doprovodu Bílé paní se stali hned prvními hosty v maratónu týdenního živého vysílání Českého rozhlasu z mobilního studia v Mladé Boleslavi. Kromě osobní účasti ve vysílání připravil tento historický tandem ze zámku Loučeň mladoboleslavským dětem hravé dopoledne plné kreslení s staročeských her.

Celý týden od pondělí 15. dubna do pátku 19. dubna vysílal Český rozhlas Region z terénu - konkrétně ze Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. A vůbec prvními hosty mobilního studia pod mariánským sloupem v samém středu nejhistoričtější venkovní prostory města automobilů byli dva vyslanci zámku Loučeň - kníže Alexander a Bílá paní loučeňská.

Rozhlasové knížecí hovory s Patrikem Rozehnalem

"Zatímco kníže Alexander odpovídal v živém vysílání na otázky oblíbeného rozhlasového moderátora Patrika Rozehnala, Bílá paní se plně věnovala dětem, pro které měla připravenou spoustu her," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Ve vysílání se pochopitelně mluvilo o oblíbených loučeňských labyrintech. Velký prostor také dostaly dvě stěžejní květnové akce zámku Loučeň - Večerníčkův den v sobotu 11. května a přehlídka autoveteránů Concours d´elegance, která se bude konat o víkendu 25. - 26. května.

Kdo si hrál s Bílou paní, nezlobil

Jakmile přestal být kníže Alexander zaměstnán rozhlasovým mikrofonem, přemístil se ke dvěma zastřešeným stolkům, kde Bílou paní už během vysílání obklopil menší hlouček dětí a jejich maminek. Bílá paní totiž s dětmi točila káču, nebo si s nimi házela létajícím talířem s motivem labyrintu. Děti pak nejvíc ze všech kratochvlíi připravených Bílou paní bavily omalovánky, na nichž je Bílá paní na špacíru zámeckým nádvořím s jezevcem na obojku, erbovním zvířetem Thurn - Taxisů.

V následujícím týdnu, tedy od pondělí 22. dubna do pátku 26. dubna, vysílá Český rozhlas Region, tentokrát už bez účasti hostů z Loučně, z náměstí Přemyslovců v Nymburce.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací