Na Benátském karnevalu se po zjevení Anděla bude tančit kankán

Na Benátském karnevalu se po zjevení Anděla bude tančit kankán

Publikováno: 23.02.2011
Na Benátském karnevalu se po zjevení Anděla bude tančit kankán

Zámecká slavnost každou první sobotu v měsíci. Toto železné pravidlo bude platit v nové sezóně již od března. V sobotu 5. března se totiž chystá Benátský jarmark. Těšit se můžete na kankánové tanečnice, Bílou paní, knížete Alexandra v roli operního pěvce, volbu krále a královny karnevalu i spoustu soutěží.

Cyklus tradičních slavností na zámku Loučeň, pořádaný od jara do podzimu každou první sobotu v měsíci, zahájí v sobotu 5. března Benátský karneval. „Myslím, že z konání této akce by někdejší majitelka zámku kněžna Marie Thurn - Taxis měla upřímnou radost. Italské Benátky jsou totiž místem jejího dětství, jako dívka zažila hned několik Benátských karnevalů. Z karnevalů v benátském stylu bychom na zámku Loučeň rádi udělali každoroční tradici. Tradici, kterou uvede právě tato oživená šlechtična," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.
Stejně jako v samotných Benátkách, bude i na Loučeni Benátský karneval zahájen zjevením Anděla. Následně děti snad pobaví Bílá paní, která bude řešit, za jakou masku jít na karneval. „Tahle situace bude vzhledem k tomu, že už její běžný šat připomíná karnevalový kostým, poněkud kuriózní," komentuje tento bod programu Jiří Senohrábek. Maškarního bálu v zámecké oranžérii se zúčastní hned několik členů knížecí rodiny. Kníže Alexander přislíbil, že si před zraky a především slechy diváků dokonce střihne operní sólo. Celý program, který bude probíhat od 14.30 do 17.30 hodin, bude plný tanečních i mnohých dalších soutěží. Tou nejočekávanější bude pochopitelně volba nejkrásnějších masek, volba krále a královny karnevalu. Program karnevalu pak vyvrcholí kankánem profesionálních tanečnic.
„Letos máme otevřeno poprvé nepřetržitě celý rok, sezóna jako taková u nás tedy vlastně nikdy nekončí. Benátský karneval nicméně můžeme považovat jako jistý předstupeň hlavní turistické sezóny, která začne 2. dubna obnoveným Hledáním pokladu princezny Almérie, bude pokračovat v neděli 17. dubna svatebním veletrhem s programem pro celou rodinu nazvaným Svatební jiskření a následně oslavami Velikonoc u Thurn - Taxisů na velikonoční sobotu 23. dubna," vyjmenoval úvodní programy nové turistické sezóny na zámku Loučeň jeho manažer Jiří Senohrábek.

PROGRAM BENÁTSKÉHO KARNEVALU
5. března 2011, 14.30 - 17.30

  • ZJEVENÍ ANDĚLA
  • KANKÁNOVÉ TANEČNICE
  • PĚVECKÉ SÓLO PANA KNÍŽETE
  • BALÓNKOVÁ SOUTĚŽ
  • HODINA TANCE PRO VŠECHNY MASKY
  • KARNEVALOVÉ DILEMA BÍLÉ PANÍ
  • VYHLÁŠENÍ NEJKRÁSNĚJŠÍCH MASEK
  • VYHLÁŠENÍ KRÁLE A KRÁLOVNY KARNEVALU
Hlavní partner akce

%img-1590-s%

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací