Bělouš se svatým Martinem přivezl na Loučeň místo sněhu slunce

Bělouš se svatým Martinem přivezl na Loučeň místo sněhu slunce

Publikováno: 16.11.2013
Bělouš se svatým Martinem přivezl na Loučeň místo sněhu slunce

Program hned na dvou scénách nabídl již 7. ročník Svatomartinského posvícení na zámku Loučeň. Zatímco v první, větší aréně se střídali kavalíři na koních s kejklířem, komorní scéna nabídla živou hudbu mnoha žánrů v podání kapely Party Band a především pár gastronomických specialit a velkou svatomartinskou kuchařskou show.

Dobroty na stáncích, počínaje bramborovými sejkorami, přes buřty na pivu, pečené sýry či kaštany až po speciality typu královského churra. Exhibice kavalíra na koni, který se ucházel o srdce dámy s vějířem. Sokolnická show ze sedla koně. Ve druhé, komornější scéně pak kuchař v akci připravující v trochu polních podmínkách, venku přímo před zraky návštěvníků tříchodové svatomartinské menu. A také smích, který vyloudil na tvářích stovek přihlížejících kejklíř Vojta Vrtko. A pochopitelně husí hody zapíjené svatomartinským vínem, které ochutnal úplně každý dospělák, protože pozorností zámku k zaplacenému vstupnému bylo deci mladého vína pro každého, komu už bylo osmnáct. To byly hlavní body odpoledního programu na zámku Loučeň.

Všichni čekali na rytíře na bílém koni

Těsně před setměním dorazil do velké arény u zámeckého kostela již posedmé svatý Martin na bílém koni. Místo sněhové peřiny nad ním ale svítily ještě poslední sluneční paprsky. Pak už přišel soumrak, který odvlekl koně se svatým Martinem do nitra zámeckého parku. Právě tady ho ale za doprovodu svých rodičů po trase značené svatomartinskými světýlky vystopovaly stovky dětí, aby si přímo od rytíře - světce nechaly zapálit svíčku v lampiónu. "I tentokrát se počet návštěvníků jen za první, hlavní den dvoudenního Svatomartinského posvícení držel v obyklém rozpětí, tedy mezi tisícem a dvěma tisící příchozích," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Posvícení končí až v neděli

Svatomartinské posvícení pokračuje ještě v neděli husími hody v zámecké i hotelové restauraci a také druhým degustačním dnem svatomartinských vín. Za nedělní návštěvu již zaplatíte obvyklé vstupné, tedy nižší, než v sobotu.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací