Šermíři měli při soubojích pod nohama pořádně mokro

Šermíři měli při soubojích pod nohama pořádně mokro

Publikováno: 08.08.2010
Šermíři měli při soubojích pod nohama pořádně mokro

Baroknímu šermování vůbec, ale vůbec nepřálo počasí. Na šermířské souboje a vojenský výcvik se přesto přišlo v povodňový den podívat ne jen sedm, ale hned přes dvě stovky statečných.

Salvy na zahájení a ukončení výcvikového dne šermířů a vojáků na zámku Loučeň. Zapojení návštěvníků do výcviku. Souboje o srdce krásných dam z řad návštěvnic zámku. Překvapivé zjevení vodníka u zámecké kašny. To všechno bylo možné vidět na zámku Loučeň v sobotu 7. srpna navzdory katastrofální nepřízni počasí.

"Postavili jsme se krajně nepříznivým klimatickým podmínkám čelem a slíbenou zámeckou slavnost Barokní šermování neodvolali ani pro vytrvalý déšť, který už pár desítek kilometrů od Loučně způsooval rozsáhlé povodně. S návštěvnickým číslem 240 osob jsme sice trhli smutný návštěvnický antirekord, ale myslím, že všichni - my coby organizátoři, účinkující a v první řadě návštěvníci - zasluhují obdiv za to, že se dostálo závazkům na jedné straně a očekáváním na straně druhé i při tak extrémních podmínkách. Program jsme, tak jako mnozí jiní organizátoři, nezrušili, naopak - naplnili jsme ho bez jakýchkoli škrtů," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku.

Mnozí z návštěvníků si pochvalovali, že celodenní hustý déšť nepřinesl jen nepříjemnosti: "Díky tomu, že přišlo v důsledku špatného počasí málo lidí, jsme si aspoň mohli s vnuky program pořádně vychutnat, neztráceli jsme se v davu," řekl Jaroslav Misík z Mladé Boleslavi, který se, jako praporečník, sám statečně zapojil do armádního výcvikového programu.

Atmosféru deštivého Barokního šermování si můžete nejlépe vychutnat na přiložených fotografiích.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací