Na zámku Loučeň se utkají šermíři o srdce krásné šlechtičny

Na zámku Loučeň se utkají šermíři o srdce krásné šlechtičny

Publikováno: 22.07.2010
Na zámku Loučeň se utkají šermíři o srdce krásné šlechtičny

Šermířské duely o srdce krásné dámy každou lichou hodinu. Vojenský výcvik slavného rakouského regimentu Wied každou sudou hodinu. Interaktivní zbrojnice otevřená po celý den. A jedinečné zážitky dětí z absolvovaného vojenského výcviku, nebo chytání ryb s vodníkem. To je Barokní šermování na zámku Loučeň, které se uskuteční v sobotu 7. srpna.

První srpnovou sobotu bude zámek Loučeň v obležení šermířů. Koná se tu totiž premiéra další zámecké slavnosti, nazvané Barokní šermování. „Program zahájí 7. srpna v 11 hodin slavnostní salva k poctě hostitele, dobrodružného knížete Alexandra Thurn - Taxise," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.
Návštěvníci se mohou během dne těšit na šermířské duely, v nichž se bude bojovat také o srdce krásné kněžny. „Po čtvrthodinových vystoupeních, která začínají každou lichou hodinu, se budou moci naučit ovládat kord také zájemci z řad návštěvníků. Jestli jste s někým na kordy, vezměte ho v tento nevšední den na Loučeň a usmiřte se s ním vtipně s kordem v ruce," radí, jak netradičně zahladit spory, Jiří Senohrábek.
Na louce u zámeckého kostela bude možné vidět také výcvik rakouského regimentu Wied, který je zařazen do programu pro změnu každou sudou hodinu. Program obohatí ve 14.30 také vtipná fraška nazvaná Tajná schůzka na Loučeni, která se tu s úspěchem hrála poprvé před měsícem, při oslavě Narozenin zámeckých labyrintů. „Jde o úsměvnou mystifikační komedii, v níž se rovněž mihne vojenská tématika, a to v osobě slavného generála Napoleona. Asi by Vás nenapadlo, že právě Napoleon může za to, že máme dnes na Loučeni zahradní labyrinty. Vidíte, mě před zhlédnutím tohoto zábavného divadelního kusu také ne," dodává loučeňský manažer Jiří Senohrábek.
Zámek Loučeň se při Barokním šermování spojil s profesionály ze šermířské skupiny Merlet. „Kromě šermířských a vojenských vystoupení bude také celý den otevřena interaktivní zbrojnice, kde si budou návštěvníci moci vyzkoušet třeba princip fungování křesacího zámku," řekla za Merlet jeho členka Zuzana Kučerová.
Organizátoři soudí, že je důležité, aby se návštěvníci, především ti nejmenší, mohli nejen dívat, ale také se do dění zapojit. V parku u labyrintů proto vznikne pět stanovišť, na kterých mohou děti soutěžní formou prodělat vojenský výcvik. Postupně se naučí ovládat sečné a bodné zbraně, potrénují mušku při střelbě na cíl, zúčastní se malého rytířského turnaje a v rámci teoretické přípravy se naučí rozeznávat jednotlivé typy zbraní. Za absolvování všech pěti výcvikových disciplín obdrží každý dětský účastník pamětní listinu, potvrzující jejich vojenskou odbornost.
Příjemným bonusem Barokního šermování nad rámec tématu bude celodenní možnost lovit s vodníkem u horního zámeckého rybníka ryby. Originální program srpnové zámecké slavnosti na Loučeni končí v 17 hodin.
A co chystají na Loučeni dál? V pátek 27. srpna odpoledne se zámek Loučeň stane etapovou zastávkou Oldtimer Bohemia Rally, letošní nejprestižnější mezinárodní soutěže autoveteránů na území České republiky. V sobotu 4. září se pak mohou hlavně mlsouti těšit na Cukrové slavnosti a sladkosti, které zámek Loučeň pořádá společně s nově otevřeným Muzeem cukrovarnictví v Dobrovici.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací