Africké bajky se odehrávaly nedaleko džungle a Sloního jezera

Africké bajky se odehrávaly nedaleko džungle a Sloního jezera

Publikováno: 07.08.2011
Africké bajky se odehrávaly nedaleko džungle a Sloního jezera

Velké africké dobrodružství v sobotu 6. srpna přineslo zábavu pro téměř 1400 prázdninových hostů. Ti menší se vydali na dobrodružnou hru a sledovali africké pohádky, ti větší si rádi poslechli bubny djembe, nebo vyprávění knížete Alexandra, domorodé Masajky Keni a skotského cestovatele Alana Blacka.

Ačkoli nad srpnovou zámeckou slavností, Velkým africkým dobrodružstvím, visela hrozba lijáku tak silného, jaký zažívají zvířata v tropických deštných pralesech, tohle nebezpečí vyslovené ústy meteorologů naštěstí bylo zažehnáno. A tak se za velmi příjemného letního počasí mohlo vydat víc než pět set dětí na dobrodružnou hru Po stopách knížete Alexandra, při které překonávaly most z lián v africké džungli, brodily se za pomoci malých slonů Sloním jezerem a trénovaly svoji mušku, aby dokázaly zastřelit lva, či nosorožce. Po únavném putování pak děti, s obličeji často zmalovanými do podoby afrických i jiných zvířat, odpočívaly v amfiteátru u Afrických bajek, nebo později u pohádky Jak šel Honza do světa.

Černoška mezi bělochy

Dospěláci zase v amfiteátru viseli na ústech knížete Alexandra Thurn - Taxise, který podnikl dvě velké cestovatelsko - lovecké expedice na východ Afriky, bavili se s vtipným Alanem Blackem, skotským průvodcem knížete na afrických cestách, který navíc vyučoval zájemce hře na jeden exotický hudební nástroj, a především nemohli spustit oči z domorodé Masajky, kterou si kníže Alexander přivezl ze svých cest.

Od africké hry k pomoci Africe

Přímo u zámku se hrála kiumbiáda, oblíbená stolní hra, která je v Keni stejně rozšířená a populární, jako v Čechách Člověče, nezlob se. A pak se také konaly dobré skutky: Výtěžek z prodeje hraček a dětského oblečení, který ve velkém stánku v blízkosti zámecké kašny provozovala nadace One More Day for Children, putoval potřebným v černém kontinentu, který se všem zdál celý den tak romantickým.

Obrázky řeknou víc, než slova

Co všechno si návštěvníci zámku užívali v rámci afrického dne na zámku Loučeň, poznáte nejlépe z přivěšené fotogalerie.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací