Adventní prohlídky právě začaly. V týdnu pro školy, o víkendech pro rodiny

Adventní prohlídky právě začaly. V týdnu pro školy, o víkendech pro rodiny

Publikováno: 03.12.2012
Adventní prohlídky právě začaly. V týdnu pro školy, o víkendech pro rodiny

Adventní prohlídky zámku začaly již 27. listopadu. Vánočně vyzdobený zámek si budou návštěvníci moci prohlédnout denně až do poslední adventní neděle 23. prosince.

Rok 2012 se nachyluje. Zbývá z něj ukrojit už jen z toho nejkrásnějšího období roku: adventu a následně Vánoc. V té době se na zámku Loučeň už tradičně konají adventní prohlídky slavnostně vyzdobeného zámku - v týdnu pro školy a školky, o víkendech pak pro rodiny. "S adventními prohlídkami jsme letos opět začali již v předstihu před oficiálním začátkem adventu: První se pořádaly v úterý 27. listopadu. Abychom stíhali uspokojit všechny organizované zájezdy základních a mateřských škol, je vysloveně nutné trochu předběhnout kalendář," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Adventní prohlídky zámku si mohou po školních zájezdech ve všedních dnech užít o víkendech také rodiny s dětmi - otevřeno je všechny soboty a neděle až do Štědrého dne vždy od 10 do 16 hodin. Lákadel na adventní prohlídky na zámku Loučeň je v průběhu hodinové návštěvy zámku víc: O vánočních tradicích - třeba o tom, kde se vzaly v domácnostech vánoční stromečky nebo adventní věnce, nebo že za vznik nejslavnější evropské koledy Tichá noc mohou myši - se tu nejen mluv:. Uprostřed prohlídky dostanou dětští návštěvníci staročeský perník, který si sami zdobí. A na závěr prohlídky pak dostávají z rukou knížete či kněžny všechny děti také malý dárek. Rodinám se vyplatí načasovat svůj výlet na některou z adventních nedělí, kdy navíc mohou být u doprovodného odpoledního programu, každou neděli specifického. Podrobnosti o nedělních adventních programech najdete v kalendáři akcí.

Adventní prohlídky pro školy si mohou pedagogové stále ještě rezervovat na tel. 325 585 228, nebo na mailové adrese infocentrum@zamekloucen.cz.

Zámek Loučeň je otevřen také v období mezi svátky, a to od 25. prosince do 1. ledna denně od 10 do 16 hodin.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací