Advent za dveřmi: Andělé pokřtí největší věnec Česka

Advent za dveřmi: Andělé pokřtí největší věnec Česka

Publikováno: 27.11.2013
Advent za dveřmi: Andělé pokřtí největší věnec Česka

Do adventního období vstoupí Evropa v neděli 1. prosince. Advent na zámku Loučeň spustí dvě tradiční oblíbené události: strom přání ve vánočně vyzdobených komnatách zámku a andělský křest největšího adventního věnce Česka, zapsaného v České knize rekordů.

Už od tohoto úterý, tedy s předstihem před počátkem adventního období podle kalendáře, začaly na zámku Loučeň adventní prohlídky zámku pro školní skupiny. „Objednávek je tolik, že jsme museli advent na zámku zahájit o něco dříve, abychom vůbec stihli všichni zájemce uspokojit," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

O nejbližším víkendu očekáváme na Loučeni první rodinné výletníky za adventním zážitkem. A v neděli 1. prosince, kdy advent začíná podle kalendáře, pro ně zámek chystá rozhodně víc, než je rozsvěcení vánočního stromu, které se v ten den děje ve většině obcí v zemi. „Ve 14.00 pokřtíme největší adventní věnec Česka s průměrem 15, 67 m, známý z České knihy rekordů. Na jeho znovuobnovení pracovali zahradníci celé dva dny v druhé polovině tohoto pracovního týdne," dodal Jiří Senohrábek. Podle jeho slov je andělský rituál křtu věnce sice krátký, ale velmi dojemný a účastníci na něj jen tak nezapomenou: „Křtu se ujímají čtyři andělé, z nichž každý je patronem jedné adventní neděle a zaujímá během rituálu místo vždy u té svíce, která jeho adventní neděli symbolizuje," vysvětluje Senohrábek.

Návštěvu Loučně bude v neděli vhodné spojit s adventní prohlídkou zámku. Vzhledem k tomu, že v jednom z historických pokojů vyroste v neděli strom přání, očekává zámek velkou návštěvu především rodin s menšími dětmi. „Kněžna stáhne na část prohlídky děti pod svá ochranná křídla, dál od rodičů, kteří budou v prohlídce zámku pokračovat s jiným průvodcem. Děti pak na strom umístí svá vánoční přání. Jejich možná tajné sny zachycené na přáníčkách pak doputují jak k Ježíškovi, tak i zpátky k rodičům, aby ti měli při výběru vánočních dárků pokud možno tu nejšťastnější ruku," sdělila jednatelka zámku Kateřina Šrámková. Během adventních prohlídek, které budou na programu každou hodinu od 11 minimálně do 15 hodin, nabídne průvodce v historickém kostýmu také horký čaj nebo punč. Děti budou uprostřed prohlídky zdobit perníčky a v jejím závěru pak obdrží malý vánoční dárek.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

STROM PŘÁNÍ A KŘEST NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE ČESKA
Neděle 1. prosince, 10.00 - 16.00 hod.

Jednotné vstupné adventní prohlídka + program a park: 120 Kč
Vstupné pouze křest věnce + park: 50 Kč

ADVENTNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU
Víkendy až do 22. prosince 11.00 - 16.00 hod., pro školy denně

Jednotné vstupné 120 Kč


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací