Advent na zámku začíná na Loučeni pro enormní zájem již v polovině listopadu

Advent na zámku začíná na Loučeni pro enormní zájem již v polovině listopadu

Publikováno: 14.11.2010
Advent na zámku začíná na Loučeni pro enormní zájem již v polovině listopadu

Z většiny stromů ještě neopadalo listí, slunce svítí jako uprostřed prázdnin a zámek Loučeň hlásí: Adventní prohlídky zámku jsou už téměř do jedné vyprodány. Všem opozdilcům, kteří by ještě chtěli zažít kouzlo adventu právě na zámku Loučeň, ale zároveň vzkazujeme: Nezoufejte, máme pro Vás řešení!

Na zámku voní punč a z čajových konvic vychází kouř prozrazující, že čaj je čerstvě navařený. Kníže či kněžna rozdávají každému neplnoletému příchozímu dárky, a to hned dva, pod dvěma různými vánočními stromy ve dvou různých zámeckých pokojích. Komorné dohlížejí na děti, které si přímo v historických komnatách zdobí staročeským způsobem perníky. Ty z dětí, které mají výdrž a vůli, dovezou perníky jako dárek maminkám, naprostá většina malých cukrářů ale neodolá a vlastnoručně vyrobený perník sní hned potom, co se za nimi zaklapnou dveře zámku.

Přesně tahle kouzelná sváteční atmosféra chytila u srdcí tak velký počet návštěvníků, že to zaskočilo i samotné organizátory. "Doporučovali jsme na našem webu rezervaci prohlídek několik dní předem, to jsme ale netušili, jak špatné doporučení tím dáváme. Dnes chybí do Štědrého dne ještě skoro dva a půl měsíce a my již nejsme schopni kapacitně zvládnout ve všedních dnech o moc víc návštěvnických skupin, než se nám k tomuto datu již příhlásilo," konstatuje manažer zámku Jiří Senohrábek. A tak na zámku Loučeň hledali cestu, jak z nepříjemných následků tak milého zaskočení velkým zájmem vybruslit. "Pochopitelně nechceme nikomu ze zájemců říci, že je již plno, mělo by se dostat na všechny. Proto jsme se rozhodli přijít s adventními prohlídkami již po Svatomartinském posvícení, tedy od úterý 16. listopadu," řekl Vratislav Zákoutský, vedoucí zámeckého infocentra.

Loučeň tak bude patrně prvním místem v Čechách, které letos zažije adventní atmosféru - a to již dva týdny před oficiálním začátkem adventu. Takto si ale mohou být alespoň všichni zájemci jisti, že nepřijdou o nic z atmosféry zámeckého adventu. "Ti, kdo k nám přijedou na adventní prohlídky mezi prvními, na tom naopak ještě vydělají. Jako bonus všem, kteří dorazí na adventní prohlídky do neděle 28. listopadu, kdy advent oficiálně začíná, můžeme nabídnout prohlídku výstavy kostýmů z televizního seriálu Arabela. Advent na zámku a originální kostýmy z nejslavnějšího českého pohádkového seriálu, to je, myslím, velmi silná kombinace, která nemůže nikoho zklamat," říká manažer zámku Jiří Senohrábek.

Naplněnost adventních prohlídek se týká pouze všedních dnů. Jednotliví návštěvníci a rodiny, které chtějí navštívit vánočně nazdobený zámek o adventních víkendech, nemusejí mít obavy, že by se do zámku nedostali.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací