4. Cukrové slavnosti: Pod bonbónovník se chystá neposedný Kazizoubek

4. Cukrové slavnosti: Pod bonbónovník se chystá neposedný Kazizoubek

Publikováno: 25.09.2013
4. Cukrové slavnosti: Pod bonbónovník se chystá neposedný Kazizoubek

Cukrové slavnosti (v sobotu 5. října) jsou již počtvrté lákadlem babího léta na zámku Loučeň. Ani letos se neobejdou bez každoroční sklizně bonbónovníku. Děti ochutnají hodně netradiční zmrzlinu s uzeným, rodiče pak třeba tu s příchutí becherovky. Sladkostí bude na stáncích požehnaně, ale pozor: Bude mezi nimi pobíhat neposedný Kazizoubek!

Sobota 5. října bude na zámku Loučeň proklatě sladká: Již počtvrté se tu chystají Cukrové slavnosti. „Jednáme s dodavateli těch nejlepších sladkých pochoutek. Už nyní můžeme zaručit, že se můžete těšit na trdelníky, frgály, hodně kvalitní čokolády, pralinky, perníková srdce či pražené mandle. A den ode dne se nabízený sortiment stále rozšiřuje," ujistil manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. U vybraných stánků přitom vzniknou atraktivní dílničky pro děti.

Konzumaci sladkého ale není radno přehánět. Protože pokud tak učiníte, potkáte nejspíš Kazizoubka, který na den Cukrových slavností ohlásil svou první návštěvu Loučně. A to ve společnosti strašlivého Zubikaza, který už má v trápení dětí a dospělých bolestmi zubů pořádné zkušenosti.

Zábavné a zároveň výchovné vystoupení Kazizoubka a Zubikaza ve 12.40 hod. je jen jedním z mnoha čísel celodenního programu na zámeckém nádvoří, který se spouští v 11 hodin a končí až o půl páté. V jeho rámci je přichystáno třeba několik soutěží. Ta s nejzajímavějším názvem, Lentilkovaná, začne v 11.30 hod. Vystřídá ji soutěž v poznávání netradičních zmrzlinových chutí. „Už jste měli někdy třeba koprovou zmrzlinu? Nebo zmrzlinu s příchutí moravského uzeného?," láká na soutěž zvanou Zmrzlina k vyuzení Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. Hlavně holčičky by neměly chybět ve 13.45, kdy se bude vytvářet velký náhrdelník z bonbónů. Jeho tvorba bude jakousi předehrou před tradiční, hodně očekávanou sklizní exotického bonbónovníku, rostoucího na dnes už bohužel nepříliš utajeném místě nedaleko nádvoří.

Hned dvakrát, v 11.05 a poté znovu ve 12.50 hod., vystoupí malé mažoretky. Součástí odpoledního programu na nádvoří zámku bude také pohádka: „Pro velký úspěch jejich srpnového vystoupení se na zámek od 13 hod. vrací Včelí medvídci, dobře známí z televizních obrazovek," říká Jiří Senohrábek.

Program vyvrcholí od 14.10 hod. velkou, 140 minut trvající hudební show s trochu legračním a dětem jistě sympatickým názvem Ventilky a pumpičky mají rádi lentilky. V jejím rámci dojde na hezky dlouhou diskotéku, prošpikovanou dalšími soutěžemi, tanečními ukázkami a rozhovory, jimž nebude konec až do 16.30 hodin.

„Cukrovým slavnostem, které souběžně slaví také Muzeum cukrovarnictví v nedaleké Dobrovici, zatím vždy přálo počasí. Držte nám palce, aby letošní rok nebyl výjimkou," přeje si manažer zámku Jiří Senohrábek.

Sponzorem Cukrových slavností je značka Storck, výrobce znameniných cukrovinek.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

4. CUKROVÉ SLAVNOSTI
Sobota 5. října 2013, 11.00 - 16.30 hod.

To nejlepší z programu:

  • Zmrzlina na vyuzení (ochutnávky zmrzlin netradičních chutí) 11.15, 12.35 hod.
  • Lentilkovaná (soutěž) 11.30 hod.
  • Zvířátka z Lince a z marcipánu (tvůrčí dílna) 12.00 hod.
  • Dobrovické Minikopretinky (vystoupení mažoretek) 12.30, 12.50 hod.
  • Včelí medvídkové (pohádka) 13.00 hod.
  • Tvorba bonbónového náhrdelníku 13.45 hod.
  • Sklizeň bonbónovníku 14.00 hod.
  • Ventilky a pumpičky (hudební show s diskotékou a spol.) 14.10 - 16.30 hod.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací