Ženich byl čiperný. Strom zasadil už minutu po svatbě

Ženich byl čiperný. Strom zasadil už minutu po svatbě

Publikováno: 25.07.2014

Do zámeckého parku přibyl nový javor. Sázela ho nevěsta s ženichem. Postavit dům, zasadit strom, zplodit syna. Ženich měl část splněnou už v prvních sekundách po svatebním obřadu.

Jeden ze svatebních obřadů, pořádaných na zámku Loučeň v příjemném slunečném dni, v pátek 17. září, měl velice originální vyvrcholení. "Ženich s nevěstou si přáli zasadit ihned po svatebním obřadu svůj svatební strom. Toto přání jsme jim pochopitelně rádi vyplnili," řekla Lucie Fialová, svatební koordinátorka zámku Loučeň.

Z mnoha druhů byl vybrán javor mléč, jehož několik věkovitých i mladších exemplářů v zámeckém parku již roste. Zatímco ženich Sergej Yakovenko opatrně přihrnoval zeminu ke kmínku, nevěsta Ivana, nyní už rovněž Yakovenková, mladý stromek ihned zkropila z červené Kouzelné zámecké konvičky. "Tomuto přání novomanželů jsme velmi rádi vyšli vstříc. Ani v zámeckém parku není stromů nikdy dost. Poslední výsadba u nás na Loučeni probíhala při revitalizaci parku v roce 2007. Tehdy šlo ale především o výsadbu keřů do nově budovaného labyrintária. Už bylo na čase, aby naše doba odkázala dobám příštím nějaký pořádný strom s velkou nadějí na věkovitost. Novému stromku v zámeckém parku přejeme, stejně jako novomanželům, stálé zdraví," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací