Ženich byl čiperný. Strom zasadil už minutu po svatbě

Ženich byl čiperný. Strom zasadil už minutu po svatbě

Publikováno: 25.07.2014

Do zámeckého parku přibyl nový javor. Sázela ho nevěsta s ženichem. Postavit dům, zasadit strom, zplodit syna. Ženich měl část splněnou už v prvních sekundách po svatebním obřadu.

Jeden ze svatebních obřadů, pořádaných na zámku Loučeň v příjemném slunečném dni, v pátek 17. září, měl velice originální vyvrcholení. "Ženich s nevěstou si přáli zasadit ihned po svatebním obřadu svůj svatební strom. Toto přání jsme jim pochopitelně rádi vyplnili," řekla Lucie Fialová, svatební koordinátorka zámku Loučeň.

Z mnoha druhů byl vybrán javor mléč, jehož několik věkovitých i mladších exemplářů v zámeckém parku již roste. Zatímco ženich Sergej Yakovenko opatrně přihrnoval zeminu ke kmínku, nevěsta Ivana, nyní už rovněž Yakovenková, mladý stromek ihned zkropila z červené Kouzelné zámecké konvičky. "Tomuto přání novomanželů jsme velmi rádi vyšli vstříc. Ani v zámeckém parku není stromů nikdy dost. Poslední výsadba u nás na Loučeni probíhala při revitalizaci parku v roce 2007. Tehdy šlo ale především o výsadbu keřů do nově budovaného labyrintária. Už bylo na čase, aby naše doba odkázala dobám příštím nějaký pořádný strom s velkou nadějí na věkovitost. Novému stromku v zámeckém parku přejeme, stejně jako novomanželům, stálé zdraví," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací