Svatomartinské posvícení na zámku Loučeň 8. a 9. listopadu

Svatomartinské posvícení na zámku Loučeň 8. a 9. listopadu

Publikováno: 31.10.2014
Svatomartinské posvícení na zámku Loučeň 8. a 9. listopadu

Přichází podzim, období, kdy se příroda připravuje na brzký příchod mrazů a zámek Loučeň opět s napětím očekává příjezd romantického hrdiny, svatého Martina na koni. Osmý ročník nejoblíbenější akce, Svatomartinské posvícení na zámku Loučeň, se letos uskuteční v sobotu, 8. a v neděli 9. 11. 2014. Podzimní akce pro všechny děti a milovníky dobrého jídla.

Všichni, co mají rádi víno, hodování a bujaré veselí se i letos 8. a 9. 11. 2014 mohou těšit na již tradiční a návštěvníky velmi oblíbené Svatomartinské posvícení. Chybět samozřejmě nesmí ani nejdůležitější člen celé akce. Tím není nikdo jiný, než tolik očekávaný svatý Martin na koni, který je již po staletí symbolem první sněhové nadílky, a který bude přijíždět krátce po 16. hodině

Ani letos nebudou návštěvníci Svatomartinského posvícení ochuzeni o tajemný pochod osvětlenou cestou zámeckého parku za svatomartinskými světýlky, jelikož k tradiční akci bez pochyb patří také tradiční program. Nezapomeňte však, že to pravé svatomartinské světýlko je to, co zažehne sám Sv. Martin v zámeckém parku.

Ovšem co by to bylo za posvícení, kdyby na něm chyběla pořádná hromada jídla a pití? Dámy a pánové, tady zapomeňte na diety a odříkání. Těšit se můžete na vynikající husí pečínku, která je třeba zapít vybraným mladým vínem. To na zámku Loučeň poteče jistě proudem. A jak již bývá zvykem, dospělí dostanou ke vstupence žeton na ochutnávku vína zdarma. Celá degustace bude doplněna výkladem someliéra z našeho partnerského vinařství a proběhne za doprovodu cimbálové muziky. Ochutnávkové skleničky můžete zakoupit na místě


To, že se tato akce koná již poosmé, svědčí o velké oblíbenosti u našich návštěvníků a proto zahrnujeme do programu vše, na co jsou naši návštěvníci z předchozích let zvyklí. Nicméně jednu novinku máme zejména pro naše dětské návštěvníky: OSVĚTLENÝ DĚTSKÝ LANOVÝ PARK !!!

Více o programu dočtete v našem kalendáři akcí

Nezapomeňte tedy na lampiony (ty vám rozsvítí svatý Martin!)  a cokoli svítícího s sebou :-). Těšíme se na Vás

 

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací