Klokaní tlapka ze zámecké Květ(n)omluvy

Klokaní tlapka ze zámecké Květ(n)omluvy

Publikováno: 30.04.2021
Klokaní tlapka ze zámecké Květ(n)omluvy

V rámci Květ(n)omluvy na zámku Loučeň si děti od Květinové víly mohou odnést malý dárek - semínka rozvitce zvaného také pro svůj tvar Klokaní tlapka. Povězme si o Klokaní tlapce něco více...

Klokaní tlapka je rod bylin s pouhými jedenácti druhy. Ve volné přírodě rostou v Austrálii. Uspořádání květů připomíná klokaní packu, proto tento název (i v angličtině se mu říká Kangaroo Paw), i když oficiální český název je Rozvitec (latinsky Anigozanthos).

V Austrálii je často najdete v eukalyptových lesích. Jednotlivé druhy jsou si dost podobné, liší se hlavně barvou a výškou. Ty nejvyšší dorůstají až dvou metrů. Po odkvětu rostlině odumírají i listy a nastává období vegetačního klidu. Rostlina ale jen čeká na další jaro. Jedná se totiž o trvalku, která se dožívá i několika desetiletí.

Rozvitce se vysévají v březnu až v květnu nejlépe do vlhkého písku, ale vzejdou i na navlhčené vatě. Rostlina je nenáročná, dá se pěstovat i na skalce či v parku, na světlém místě, kde příliš nepraží slunce. Někteří pěstitelé ale dávají přednost pěstování v květináčích, aby se rostliny daly snadno přenášet. Pokud pěstujeme v květináči, nezapomínáme zalévat nevápnitou vodou a občas přihnojit.

Když kvetoucí tlapku uřízneme a dáme do vázy, vydrží v dobrém stavu dva až čtyři týdny.

 

Doufáme, že vám rostlinka od nás ze zámku krásně vykvete a budeme rádi, když nám svoje pěstitelské pokusy nebo třeba i fotografie vašich klokaních tlapek pošlete na adresu infocentrum@zamekloucen.cz


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací