Hradozámecká noc 30.srpna letos v romatickém duchu

Hradozámecká noc 30.srpna letos v romatickém duchu

Publikováno: 22.07.2014
Hradozámecká noc 30.srpna letos v romatickém duchu

Letošní sezona je na zámku Loučeň zasvěcená romantickým hrdinům a celé léto se návštěvníci v zámeckém parku potkávají s Robinem Hoodem, rytíři a sokolníky. Vyvrcholením tohoto letního programu bude Hradozámecká noc v sobotu 30.srpna.

Hradozámecká noc 30.srpna letos ve stylu Sherwoodu

Celé léto se na zámku Loučeň utkává Robin Hood a jeho zbojníci se zlotřilým šerifem z Notthinghamu. Malí návštěvníci se snaží zachránit poklad Lady Marion, což se jim úspěšně podařilo. Díky všem, co přes prázdniny Lady Marion pomohli, se poklad dostal bezpečně převézt ze Sherwoodského lesa a byl  ukryt u loučeňské princezny Karolíny.

Šerif Notthinghamský s pomocí králova bratra Jana vyhlásil na poslední srpnovou sobotu – 30. srpna 2014 – rytířský turnaj o ruku krásné Lady Marion proti její vůli.

Hlavní program se bude odehrávat v zámeckém parku mezi labyrinty

Celý večer začíná v 17:00 výběrem toho nejlepšího z romantických muzikálů Tři mušketýři, Krysař, Kleopatra nebo Drákula. Během tohoto letního večera, nebudou chybět nebudou ani ukázky šermířských turnajů, osvětlený lanový park, sokolníci, kovárna či dvorní kuchař samotného krále Richarda, který má na starosti mimo jiné i svatební hostinu toho večera. Za dobové hudby můžete vyzkoušet tance v zámeckém parku a jako překvapení na závěr, třešinka na dortu bude ohňová show.

Vyvrcholením letního večera bude svatba Robina Hooda s krásnou Marion

Velkolepou událostí poslední srpnový večer bude nepochybně svatba Robina Hooda a Lady Marion. Svatebními hosty se tak může stát každý z vás, kdo dorazí. V 19:00 se k této velkolepé události začne schylovat a ve 21:00 by měl být romantický hrdina Robin Hood a krásná Lady Marion oddáni. Kdopak je asi oddá? A doufejme, že ji svatbu šerif z Nottinghamu nepřekazí.

Prohlídky zámku jako vždy NONSTOP

Zámek Loučeň patři mezi ty historické památky, kde se jednou v roce a to právě při Hradozámecké noci nezavírá a prohlídky zámku probíhají každou hodinu až do rána NONSTOP.

Těšit se můžete na to nejlepší z nejlepšího. Prohlídky s kastelánem, Bílou paní, komorníkem, kuchařkou Aninkou nebo čokoládové prohlídky, dětské pro ty nejmenší, aristokratické prohlídky a v neposlední řadě také prohlídky tajemného strašidelného sklepa. Harmonogram a rezervaci prohlídek naleznete zde

Krásný letní večer pro celou rodinu, tak nemůžete strávit nikde jinde, než na zámku Loučeň. Přijďte si užít romantiku středověku a závěr léta pod korunami staletých stromů. Zpestřit si ho můžete například piknikem v zámeckém parku, či prodloužit pobytem v zámeckém hotelu.

TENTO PROGRAM JE NÁHRADOU ZA PŮVODNÍ PROGRAM HRADOZÁMECKÉ NOCI V RETROSTYLU 80 LET. OMLOUVÁME SE NAŠIM NÁVŠTĚVNÍKŮM, KTEŘÍ SE NA TENTO PŮVODNÍ PROGRAM TĚŠILI. RETROPROHLÍDKY ZÁMKU SE BUDOU KONAT V NÁHRADNÍM TERMÍNU 17.LISTOPADU.

Harmonogram hradozámeckých prohlídek

17.00 Čokoládová prohlídka

17:30 Prohlídka aristokratická s Jeho Jasností loučeňským knížepánem

18.00 Prohlídka s degustací kutnohorských vín

18.30 Její Jasnost kněžna Marie čte pohádky dětem

19:00 Čokoládová prohlídka

19:30 13.komnata Bílé paní loučeňské alias Její Milosti paní Terzie Berkové z Dubé

20:00 Dětská prohlídka s princeznou Karolínou

20:30 Prohlídka kastelánská

21:00 Prohlídka s degustací kutnohorských vín

21:30 Prohlídka aristokratická s Jeho Jasností loučeňským knížepánem

22:00 Čokoládová prohlídka

22:30 13. komnata Bílé paní loučeňské alias Její Milosti paní Terezie Berkové z Dubé

23:00 Její Jasnost kněžna Marie čte pohádky dětem

23:30 Prohlídka s komorníkem Jeho Jasnosti prince Alexandra

24:00 Půlnoční prohlídka s Bílou paní loučeňskou

00:30 Prohlídka aristokratická

01:00 Strašidelná prohlídka s Bílou paní loučeňskou

02:00 Kastelánská prohlídka

03:00 Prohlídka s komorníkem Jeho Jasnosti prince Alaxandra

04:00 Prohlídka hvězdářská - zámek pod hvězdami

05:00 Tajuplná prohlídka s knížecím astronomem

06:00 Vítání nového dne 6:12 východ Slunce

17:00 - 01.00 prohlídky tajemného sklepení


Hradozámecké prohlídky zámku - rezervace


Svatomartinské posvícení - rezervace místa ke stoluNakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací