Gurmánské slavnosti aneb Slavnosti mlsných jazýčků 4.října

Gurmánské slavnosti aneb Slavnosti mlsných jazýčků 4.října

Publikováno: 25.09.2014
Gurmánské slavnosti aneb Slavnosti mlsných jazýčků 4.října

První říjnovou sobotu se brány loučeňského zámku otevřou všem, co rádi hodují. Král Mlsoň zve všechny malé i velké milovníky dobrého jídla a vybraných delikates na Slavnosti mlsných jazýčků. Na samotné pozvání pana krále je 4.října vstup zdarma.

Není snad nikdo, kdo by nechtěl navštívit pohádkové království krále Mlsoně. Brány tohoto, milovníky dobrého jídla a delikates, oblíbeného zámku se otvírají 4. října v 10:00. Za doprovodu dvorního orcherstru krále Mlsoně si budete moci užít celý den ve společnosti delikates všeho druhu. 

Můžete se těšit na sýr Philadelphia, Lahůdky Cajthaml, uzenářství Krásno, nápoje Moštík, paštiky Pâté du Chef a mnoho dalších. Energii získanou ochutnáváním všech dobrot, si mohou malí i velcí vybít v bohatém doprovodném programu plném soutěží. 
 

No a protože nejoblíbenější jídlo krále Mlsoně jsou smetanové sýry a z nich pak zejména smetanový sýr  Philladephia, rozhodl se král upořádat kuchařskou soutěž pro dvojice z řad veřejnosti a zájemci se mohou zapojit do soutěžního klání, ve kterém z této královské lahůdky budou připravovat zajímavé pokrmy na královský dvůr.

Během dne je pro všechny návštěvníky připraven opravdu pestrý program.

  • Pohádkové putování pro děti za poznáváním chutí s oblíbenými pohádkovými hrdiny
  • Ochutnávky po celý den
  • Pohádky v zámeckém amfiteátru
  • Regionální potraviny
  • Vyzkoušet si můžete například pomoci se stavbou královského hradu z kostek cukru
  • Nesmíme zapomenout ani na sklizeň Bonbonovníku

 

Přečtěte si na co dalšího se můžete v sobotu 4. října těšit. 

Hrdým sponzorem Gurmánských slavností mlsných jazýčků, které se konají v sobotu 4. října 2014 na zámku Loučeň, je smetanový sýr Philladephia.  VSTUP DO AREÁLU ZÁMKU JE ZDARMA. 

V sobotu 4. října se také konají cukrové slavnosti v Dobrovických muzeích!

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací