Každý víkend je zámek Loučeň rytířů ráj

Každý víkend je zámek Loučeň rytířů ráj

Publikováno: 01.04.2016
Každý víkend je zámek Loučeň rytířů ráj

Novinku letošní sezony, celodenní zážitkový program DĚTSTVÍ KARLA IV. můžete na Zámku Loučeň zažít každý víkend od neděle 1.května. Pojďte s námi do doby, kdy byl Karel IV. malým klukem, a jeho otec Jan Lucemburský největším rytířem své doby.

Na loučeňském zámku jsme zažili návraty do různých historických období, ale doba Karla IV. nás skutečně nadchla! Připravujeme pro Vás bohatý program, ve kterém se vydáme do roku 1323, kdy se Karel IV. připravoval na odchod na francouzský královský dvůr.

Zámecký park se proměnil ve vojenské ležení krále Jana Lucemburského, ve kterém můžete zažít den plný nevšedních zážitků. Není divu, že si král Jan vybral zdejší území pod správou královské komory pro odpočinek své družiny. Královské hvozdy na sever od Nymburka oplývaly množstvím zvěře, ryb, pastvy pro koně i stinných zákoutí pro odpočinek králových věrných.

Historické prameny jsou na informace o podrobnostech Karlova dětství skoupé, a novodobější interpretace někdy zavádějící. My se domníváme, že Karel měl dětství radostné, a chceme Vám jej zprostředkovat.

Podívejte se s námi, jak vypadal den v královském ležení a čemu se musel Karel učit, když byl malým klukem. Aby se stal rytířem jako jeho otec, děd i strýcové, musel absolvovat rytířskou výchovu podle pravidel tehdejší doby. Cvičil se v rytířských dovednostech, kterými byly:

zápolení
střelba
jízda na koni
lov
hra v šachy
plavání
dvorské mravy neboli etiketa

Všechny děti, které letos na Loučeň zavítají, budou mít možnost si tyto dovednosti vyzkoušet (vyjma plavání!) a pokusit se získat místo v družině, která bude malého kralevice doprovázet na cestu do ciziny. Na začátku si zvolí erb svého rodu a potom při putování zámeckým parkem budou získavat stuhy na svůj praporec za splněné úkoly a na závěr také sladkou odměnu. Tušíte, co mlsal malý Karel? V cíli se to dozvíte....

Po celý den můžete sledovat turnaje , scénky ze života na královském dvoře a také ukázky výcviku dravců, neboť sokolnictví patřilo k ušlechtilým uměním  vrcholného středověku. Program začíná v 11:00  a končí v 17:00.

Těšíme se na Vás od 1.května vždy o víkendech až do konce června a potom od 20.7 do 27.8 vždy ve středu, čtvrtek, sobotu a neděli během hlavních prázdnin. Informace o vstupném zde.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací