RETROSLAVN0STI

RETROSLAVN0STI

Sobota 12. a neděle 13. Května 2018
Sobota 12. a neděle 13. Května 2018 RETROSLAVN0STI

Prohlídky školicího střediska, pivo za 1,70 Kč, mávátka, Tuzex, Mladý svět a další vychytávky připomínající doby minulé jsme již na zámku měli v roce 2011. Letošní víkendová akce přinese také spartakiádu, tábor svazarmu a úplnou novinku: HON NA JOŽINA Z BAŽIN v zámeckém parku mezi labyrinty

Pestrý návrat do let osmdesátých

Celodenním program na zámeckém nádvoří a v zámeckém parku se vrátíme do období vrcholného socialismu a připomeneme to, co ještě není zapomenuto ale někdy nostalgicky se na to vzpomíná. Spartakiáda, céčka, branné cvičení, soboty pracovní cti, lanšmít, vitacit a mnoho dalšího. Naše dorostenky budou cvičit originální choreografii Poupat z roku 1985 a naši veksláci měnit tvrdé valuty za bony.

Místo prohlídky soudružské školení

Nepoučení kritici nás možná obviní ze zlehčování, nebo dokonce propagace komunismu. Jsou ale úplně vedle: Pro návštěvníky nepřipravujeme žádnou veselou komedii, spíš hodně absurdní podívanou, která je místy k smíchu a místy k pláči. Ale hlavně nepřestává současného člověka udivovat.  Retroprohlídky nejsou  ničím jiným, než návratem do každodennosti zámku za komunistického režimu, kdy barokní památka sloužila jako školící středisko železničářů, kteří přijížděli na Loučeň obvykle v týdenních turnusech. 

Věříme také, že lidé, kteří si připomenou každodennost doby před listopadem 1989 si  budou více  vážit své současnosti. Ve školách nezbývá na výuku moderních dějin čas a učitelé se této době často vyhýbají, mnohdy z obavy nad reakcí veřejnosti. I my jsme se s  takovými reakcemi již setkali. Neklademe si ambice nahrazovat školu, nechceme přepisovat dějiny, ani ovlivňovat politické smýšlení a názory jednotlivců, nebo skupin. Ale přesto vše bychom neměli zapomínat.
 

Kdy se vrátit do socialismu

Vy starší si přijďte  nenásilnou formou  zavzpomínat na dobu vašeho mládí, na mončičáky, rubikovu  kostku,céčka ale také mávátka, budovatelské hesla, uniformitu tehdejší doby, děti uvidí s čím si hráli jejich rodiče, dozvědí se, kdo to byli pionýři a uvidí i první elektronické hry.
 
V zámecké kantýně Vtipná kaše (restauraci III. cenové skupiny) Vás čeká menu z doby minulé. 
 

Tajná zpráva: Na zámek v den oslav  přivezou banány

Každý kdo přijde ve stejnokroji lidové armády,  sboru veřejrné bezpečnosti, lidových milicí, pionýrském či svazáckém kroji, případní dekorovaní držitelé Řádu práce, Řádu Rudé hvězdy, Řádu Vítězného února a Řádu Rudého praporu práce  mají od pořadatelů pivo za 1,70 Kč(s).
 
Vstupné

Kompletní venkovní program - celodenní vstupenka 
Dospělý 170 Kč
Rodina   480 Kč
Senior/student/ZTP 150 Kč
Dítě do 10 let  100 Kč
Pes   50 Kč

Kompletní venkovní program + prohlídka zámku - celodenní vstupenka
Dospělý 250
Rodina 730 Kč
Senior/student/ZTP 200Kč
Dítě do 10 let  150Kč
pes/pouze v tažce/ 50 Kč

Rodina  - 2 dospělí a max. 2 děti do 18 let
 
 Změna programu vyhražena

Fotogalerie akce - RETROSLAVN0STI

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací