KVĚT(N)OMLUVA - PŘÍBĚH LÁSKY

KVĚT(N)OMLUVA - PŘÍBĚH LÁSKY

1. května - 30. května 2021
1. května - 30. května 2021 KVĚT(N)OMLUVA - PŘÍBĚH LÁSKY

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Láska má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v květnu - měsíci lásky? Kde jinde než na zámku Loučeň?

Přijďte i v květnu zažít příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19.dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali  psát knihu jejich společného života. Knihu, která bude dlouhá, ale rozhodně ne nudná.

Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali  11 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie.

Erich princ z Thurnů a Taxisů Vás provede příběhem lásky nejen jeho rodičů a členů rodiny, ale i s láskou ve všech jejích formách.

Seznámí Vás se symboly lásky, s láskou k rodné zemi a ke kořenům ze kterých jsme vyšli, s láskou k potřebným, s láskou k hudbě a umění. Neopomeneme ani lásku mateřskou a prarodičovskou. Princ Erich si pro vás připraví některé  zvláštní  projevy lásky v exotických zemích a kulturách a také vývoj vnímání lásky v dějinách lidstva.
 
Během prohlídky budete poznávat  lásku všemi smysly. Zazní krásné tóny hudby, uslyšíte nejkrásnější zamilované verše, ucítíte příjemnou vůni a ochutnáte skvělou čokoládovou pralinku.

Samostatnou kapitolou v lidských vztazích je květomluva, a věděli jste, že vzkaz své drahé polovičce můžete poslat i jídlem, které jí připravíte.....
 
 
Prohlídky zámku

Víkendy a svátky:
Příběh lásky:                  10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 15:30, 16:30 hod
Klasická prohlídka:        11:00, 13:00, 15:00, 16:00 hod
Dětské prohlídka:          12:00 a 14:00 hod
Čokoládová prohlídka:   17:00 hod

Všední dny:
Příběh lásky:                   11:00, 14:00, 16:00 hod

Večerní prohlídka:          1.5., 8.5.,15.5. od 21:00 hod
                                       22.5., 29.5. od 21:30 hod

Na všechny prohlídky doporučujeme rezervaci: 
 
 

Příběh lásky - rezervace prohlídkyFotogalerie akce - KVĚT(N)OMLUVA - PŘÍBĚH LÁSKY

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací