NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

Pátek - neděle 21. - 23. 9.2018
Pátek - neděle 21. - 23. 9.2018 NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

Zámecký park na Loučeni se, na prodloužený víkend 21. - 23.9. 2017, promění na vojenské ležení francouzských, ruských a rakouských vojsk před jednou z mnoha bitev napoleonských válek.

222. výročí jmenování

Napoleona velitelem armády

Píše se rok 1796 a generál Napoleon je jmenován vrchním velitelem " italské" armády. Proti všem předpokladům stále vítězí a spojenecká vojska jdou od porážky k porážce.

Až na jedno místo: Jedním ze střetnutí, která měla za cíl vytlačit francouzskou armádu z pravého břehu Rýna, bylo obléhání města Huningue, které proběhlo v období 26. 10. 1796 – 5. 2. 1797. 

U města, nacházejícího se na levém běhu řeky přímo pod švýcarskou Basilejí. 

Zde byla svedena série krvavých bitev, a spojeneckým vojákům nevelel nikdo jiný než Karl Boromeus Kníže Fürstenberg majitel loučeňského zámku. Pod jeho velením spojenci zvítězili. Knížeti jeho statečnost a schopnosti přinesli slávu a vděk císaře.

Scénář slavností vychází ze skutečných událostí.

Na Loučeni rozbíjí své ležení nadšenci ze skupiny historického vojenství z Čech, Moravy, ale i Rakouska, Ruska a Francie spojeni pod značkou Napoleonika. Očekáváme na 100 vojáků všech tří armád, chybět nebude dělostřelectvo, jízda, ale ani polní kuchyně, lazaret a markytánky.

Celá akce začne v pátek postavením ležení a začátkem výcviku jednotlivých vojsk v amfiteátru. Po celý víkend bude pro návštěvníky volně přístupné ležení jednotlivých vojsk. Malí návštěvníci se budou moci vžít do role malých rekrutů, právě odvedených na celých 12 let do armády.

Vyvrcholením akce bude ukázka samotné bitvy s efektním útokem jezdectva, nebo dělostřeleckou přípravou a to po oba dva dny. V sobotu od 14.00 a v neděli od 11:00 hod.

Součástí oslav bude i pocta Knížeti Karlu Boromeovi z Fürstenbergu. Všichni účastníci se v sobotu po setmění vypraví za svitu loučí k hrobu knížete, který se nachází u studánky Boží voda asi 1 km od zámecké brány.

Pomník zde nechala zbudovat manželka knížete poté, co kníže padl 25.3. 1799 v bitvě u Stockach v hodnosti rakouského polního podmaršálka.

Pro romantické duše a ty, co si chtějí atmosféru užít naplno, nabízíme možnost stanování v bezprostřední blízkosti ležení vojsk, nebo pod střechou v zámecké oranžerii.

Pokud přeci jen upřednostňujete větší pohodlí, jsou vám k dispozici útulné pokoje zámeckého hotelu Maxmilián.


Fotogalerie akce - NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací