NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

Pátek - neděle 21. - 23. 9.2018
Pátek - neděle 21. - 23. 9.2018 NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

Zámecký park na Loučeni se, na prodloužený víkend 21. - 23.9. 2018, promění na vojenské ležení francouzských, ruských a rakouských vojsk před jednou z mnoha bitev napoleonských válek.

NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI
Pátek - neděle 21. - 23. 9. 2018


Zámecký park na Loučeni se na prodloužený víkend 21. - 23.9 2018 promění ve vojenské ležení francouzských, ruských a rakouských vojsk před jedním z nejdůležitějších vojenských střetnutí v moderní evropské historii - bitvou u Lipska.

Bitva u Lipska, přezdívaná též Bitvou národů, je jedním z historických milníků, který výrazně ovlivnil dění v Evropě. S touto bitvou totiž skončí pověst Napoleona Bonaparte jako téměř neporazitelného vojevůdce. Krátce po prohrané bitvě ustupuje zpět do Francie a nakrátko odchází do exilu, aby posléze utrpěl definitivní porážku u Waterloo a strávil zbytek života ve vyhnanství.

Slavnosti na zámku Loučeň připomínají rok 1813, kdy se celá Evropa, vyčerpaná téměř dvaceti lety válek, spojila proti Francii a jejímu císaři. Napoleon neuspěl v Rusku a to dodalo odvahu již poraženým státům. Na loučeńském zámku se u místního knížete generála Maxmiliána Josefa Thurn Taxise schází rakouský císař František, jeho bratr Ferninand Toskánský, ruský carevič Konstantin, kníže Karel I. Filip Schwarzenberg a další významní vojevůdci spojenců. V okolí zámku leží ruská, pruská a rakouská armáda a generalita piluje taktiku pro rozhodující bitvu, která určí směřování Evropy a celého světa na několik dalších desetiletí.


Program

Pátek:

Večer: Stavba vojenského ležení

Banket na zámku pořádaný Maxmiliánem Thurn Taxisem

Večerní prohlídky s jednáním nad bitevními plány


Sobota:

Celodenní program v ležení a amfiteátru - výcvik vojsk, módní přehlídka, šerm

15:00 komentovaná rekonstrukce bitvy národů u Lipska

16:30 komentovaná přehlídka zúčastněných vojsk

17:00 vystoupení Napoleonových bubeníků

17:45 boj s puškou

19:00 polní bohoslužba za polního maršála knížete Fürstenberga, bývalého majitele loučeňského panství, padlého v roce 1799, který jako jeden z mála vojenských vůdců porazil Napoleona

20.00 večerní bitva

20.30 koncert na nádvoří


Neděle:

Komentované vystoupení vojenských jednotek

11:00 bitva na nádvoří zámku

Doprovodný program v amfiteátru

Módní přehlídka

Nedělní program končí ve 14:30.


Pro romantické duše a ty, kdo si chtějí atmosféru užít naplno, nabízíme možnost stanování v bezprostřední blízkosti ležení vojsk. Pokud přeci jen upřednostňujete větší pohodlí, jsou vám k dispozici útulné pokoje zámeckého hotelu Maxmilián.

Scénář slavností vychází ze skutečných událostí

Na Loučeni rozbíjí své ležení nadšenci ze skupiny historického vojenství z Čech, Moravy, Rakouska, Ruska a Francie spojeni pod značkou Napoleonika. Očekáváme na 100 vojáků všech tří armád, chybět nebude dělostřelectvo, jízda, ale také polní kuchyně, lazaret a markytánky.

Celá akce začne v pátek postavením ležení a začátkem výcviku jednotlivých vojsk v amfiteátru. Po celý víkend bude pro návštěvníky volně přístupné ležení jednotlivých vojsk. Malí návštěvníci se budou moci vžít do role malých rekrutů, právě odvedených na celých 12 let do armády.

Vyvrcholením akce bude ukázka samotné bitvy s efektním útokem jezdectva či dělostřeleckou přípravou, a to po oba dva dny. V sobotu od 15.00 a v neděli od 11:00 hod.

Na páteční večer připravil kníže Maxmilián Thurn Taxis banket na zámku. Největší válečnícií své doby budou pilovat strategii pro nadcházející Bitvu národů u Lipska. Nad bitevními plány budou rokovat velkokníže a carevič Konstantin Pavlovič Romanov, kníže polní maršál Karel I. Filip ze Schwarzenbergu, kníže generál Maxmilián Josef Thurn Taxis, dále pozdější slavný vojevůdce českého původu Josef Václav hrabě Radecký z Radče a bývalý Napoleonův rival maršál Jean-Victor-Marie Moreau, nyní ve službách ruské armády. Po celý večer budou na zámku probíhat večerní prohlídky a vy se můžete stát účastníky jednoho z historicky nejdůležitějších jednání v dějinách Evropy.

V sobotu platí vzláštní vstupné zámeckých slavnosti, zvýšené cca o 60 Kč na osobu, po ostatní dny běžné vstupné viz ceník https://www.zamekloucen.cz/cenik-oteviraci-doba-zamek
 
Po celé slavnosti prohlídky zámku viz https://www.zamekloucen.cz/tip-kam-na-vylet-s-detmi
 
Změna progarmu vyhražena

Fotogalerie akce - NAPOLEONSKÉ SLAVNOSTI

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací