Napoleonika na Loučeni

Napoleonika na Loučeni

sobota 16. října 2021
sobota 16. října 2021 Napoleonika na Loučeni

Loučeň vzdá poctu padlým vojákům z napoleonských válek opravou jejich památníku a rekonstrukcí bitvy u Hüningenu v sobotu 16.října 2021.

Městys Loučeň si 16.10.2021 připomene hrdinství loučeňského knížete Karla Boromeje Fürstenberga a jeho vojáků v první části napoleonských válek v oblasti Porýní.

Přeneseme se do let 1796/97, kdy rakouská vojska bojují na mnoha místech v francouzskými revolučními vojsky. Jedním z hlavních velitelů spojeneckých vojsk je majitel loučeňského panství Karl Alois Boromej kníže Fürstenberg, který zasvětil celý svůj život vojenské službě pro habsburského císaře. 

Bitva u Hüningenu probíhala 26. 10. 1796 – 5. 2. 1797 a dopadla pro císařské zbraně vítězně. Svou udatností se proslavil sám polní maršál Fürstenberk a také jeho vojáci z řad poddaných loučeňského pantví. Mnoho z nich, ale v této daleké zemi padlo a kníže jim nechal postavit pomník, který se dnes vrátí na své místo v původním stavu a pravě jim bude věnována tato vzpomínka.

 

Na Loučeň se sjedou vojska tří císařů, rakouské, ruské a francouzské

11:00 slavnostní pochod městysem Loučeň

12:00  1.rekonstrukce bitvy u Hüningenu v zámeckém parku

14:30. 2: rekonstrukce bitvy u Hüningenu 

16:3O -17:30 Průvod k pomníku Helma,  

17:30 hod Slavnostní odhalení pomníku Helma

 

Zveme všechny malé i velké návštěvníky zámku Loučeň do roku 1796, kdy je Napoleon Bonaparte právě jmenován vrchním velitelem armády a jeho armáda zažívá přípravy na bitvu o pevnost Hüningen  u Štrasburku. Francouzům velí Jan Victor Marie Moreau - generál vrchní velitel porýnské armády. Netuší, že v této bitvě jej porazí  plukovník Karel Fürstenberk, loučeňský knížepán a majitel 36. pěšího regimentu císařské a královské armády. Jeho Jasnost byla odměněna za své hrdinství povýšením na polního maršála a oceněna Svatohubertským vojenským řádem.


Na akci platí běžné vstupné

Změna programu vyhrazena

Fotogalerie akce - Napoleonika na Loučeni

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací