Den pikniků

Den pikniků

13.června 2020
13.června 2020 Den pikniků

Její Jasnost Marie Anna kněžna z Fürstenberka rozená Valdštejnová, paní na Loučeni, Dobrovici, Lánech, Krušovicích a Křivoklátě, Vás u příležitosti roku Valdštejnů co nejsrdečněji zve na Den pikniků na svůj zámek Loučeň. Její Jasnost Vás přivítá osobně v doprovodu své rodiny a Jeho Milosti Františka Ferdinanda hraběte Kinského z Vchynic a Tetova, nejvyššího kancléře Království českého. František se právě vrátil ze své diplomatické služby ve Francii a mimo jiné přivezl i nový zvyk francouzské šlechty, hodování v přírodě - piknik. Její Jasnost Marie Anna je piknikováním nadšena a pořádá podobnou akci v zahradách zámku Loučeň.

Přijďte oslavit mezinárodní Den pikniků a přicházející léto v sobotu 13.června na zámek Loučeň. Čekají Vás dobroty od pana šéfkuchaře Tomáše Petráně a den plný zážitků a odpočinku v zámeckém parku s dvanácti labyrinty a bludišti. Pikniky získaly v průběhu staletí na velké oblibě a zejména v 19. století vyrážela v červnu s košíky plnými dobrot do městských parků celá Praha.

 

Rok 2020 byl vyhlášen rokem Valdštejnů, jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů a stavebníků Loučeně. Dědička loučeňko-dobrovické větve tohoto rodu je právě kněžna Marie Anna . Marie Anna je v první polovině 18.století jednou z nejbohatších a nejmocnějších žen Českého království. Vládne ohromným majetkem a je velice úspěšnou podnikatelkou

 

Po celý den můžete navštívit i zámeckou expozici představující knížecí residenci s osobním doprovodem člena knížecí domácnosti a s důrazem na rodinu Valdštejnů a samotnou Marii Annu. Připraveny jsou i dětské prohlídky pro ty nejmenší.

 

Otevřeno je od 10:00 až do 21:00, celý den můžete zakončit jedinečnou světelno-hudební show a večerní prohlídkou zámku při svíčkách.

 

Piknikový koš a další dobroty můžete objednat předem na:

https://www.zamekloucen.cz/eshop/gastronomie/kat12.html

 


Fotogalerie akce - Den pikniků

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací