SLAVNOSTI MLSNÝCH JAZÝČKŮ

SLAVNOSTI MLSNÝCH JAZÝČKŮ

7. října 2017
7. října 2017 SLAVNOSTI MLSNÝCH JAZÝČKŮ

Zámek, jehož knížecí obyvatelé patřili k zakladatelům cukrovarnictví, nyní již poosmé pořádá Cukrové slavnosti s podtitulem „Vítejte v království Krále Mlsoně“. Děti se mohou těšit na nevšední zážitek v podobě sklizně Bonbonovníku, stavění královského hradu z kostek cukru a jiné.

 

V sobotu 7. října proběhnou na zámku gurmánské Cukrové  slavnosti s podtitulem „Vítejte v království Krále Mlsoně“. A jako v předchozích letech, tak ani letos nebude chybět sklizeň bonbonovníku, stavba hradu z kostek cukru, soutěže pro děti, pohádky, prohlídky zámku s ochutnávkou vín nebo čokoládou.

Na nádvoří zámku bude probíhat celodenní program v doprovodu královského orchestru, jemuž velí dirigent Zvonimír Veselka. Těšit se můžete na kuchařku Aninku, která Vám prozradí královské recepty, a také uvaří pár dobrot ze starých zámeckých receptů. Připravené jsou i soutěže v pojídání Čápů s mákem nebo Vtipné kaše, pohádky v přírodním amfiteátru nebo Pohádkové putování za Řádem šunky zlaté.


Pohádkové putování za Řádem šunky zlaté

Malí návštěvníci se můžou zapojit do pohádkového putování v parku, kde potkají Ježibabu z perníkové chaloupky nebo Princeznu se zlatou hvězdou, Sněhurku, Hloupého Honzu či vodníka. Každá pohádková bytost má připravený nějaký úkol a pokud  děti splní všech 5 pohádkových úkolů, obdrží v cíli od kuchaře Jiříka odměnu: Řád šunky zlaté

Dětské pohádky v přírodním amfiteátru

 

Pro děti jsou připravené dvě pohádky, a to:

- Jak zvířátka vařili dort pro krále Mlsoně
- O koblížkovi

 

Král Mlsoň je známý svou vášní pro dobré jídlo a vybrané delikatesy. Všichni obyvatelé jeho země celé dny mlsají  a hodují. Nade vším dohlíží jeho pravá ruka, královský rádce a hlavní ochutnavač, Paštikoslav Svačina. Na zámeckém nádvoří bude po celý den probíhat komentovaný program, kde zákulisí pohádkové gastronomie odhalí hlavní kulinářský guru ve světě pohádek, světoznámá odbornice na gastronomii, bez které se Cukrové slavnosti nemohou obejít, paní Dobromila Rajská. Návštěvníci zavzpomínají nato, co se vařilo ve filmových pohádkách, budou poznávat regionální pokrmy a zejména degustovat ty vybrané pochoutky, které Paštikoslav Svačina servíruje na královský dvůr. Ke královskému veselí bude po celý den hrát dvorní orchestr krále Mlsoně, jemuž velí dirigent Zvonimír Veselka.

 

Protože je kuchařské řemeslo to nejvíce ceněné právě na královském dvoře, představí se královská kuchařka Aninka, která prozradí královské recepty, a také to, jaké to je vařit na královském dvoře. Návštěvníci se mohou exkluzivně zúčastnit dvou atrakcí, které opravdu jinde na světě nenajdou, a to Stavění královského hradu z kostek cukru, kterým se Jeho jasnost veličenstvo Mlsoň chystá ohromit křehkou princeznu Cukromilu. Všichni velcí i malí se do tohoto cukrovokostkového stavění mohou zapojit po poledni, a pak zde stavět hrad nebo i komíny z kostek cukru až do konce programu. Jedinečný okamžik nastane na zámku úderem 15:00, kdy bude zahájena sklizeň bonbonovníku. Jde o ojedinělý úkaz, kdy vždy první říjnovou sobotu dozraje na Loučeni bonbonovník, a na tento okamžik vždy čekají stovky dětí, neboť v žádném jiném zámeckém parku široko daleko bonbonovník neroste.

 Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací