Concours d´Elegance

Concours d´Elegance

Sobota a neděle - 3.-4.6.2017
Sobota a neděle - 3.-4.6.2017 Concours d´Elegance

Čtvrtý ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance navazuje na úspěšné předešlé dva ročníky, které představily široké veřejnosti historické vozy z českých a zahraničních sbírek. Na letošním ročníku chceme vzdát zvláštní poctu značce Ferrari, která v letošním roce oslaví 70 let od svého založení.

4. ročník Concours d´Elegance

Milovníci historických krasavců vědí, že Chateau Loučeň Concours d’Elegance přináší do České republiky nový typ motoristické akce. V aristokratickém prostředí zámku Loučeň, jenž patřil historicky prvnímu akcionáři mladoboleslavské automobilky, knížeti Erichu Thurn - Taxisovi, bude v zámeckém parku ve dnech 03. – 04. 6. 2017 představena řada předních českých i zahraničních historických vozidel.

Letošní ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance navazuje na úspěšné předešlé tři ročníky, které představily široké veřejnosti historické vozy z českých a zahraničních sbírek.Tak, jako v roce 2015 to byla pocta značce Škoda, slavila 120 let od svého založení, letos bude hlavním oslavencem vzpínající se koník a Ferrari.

Návštěvníci uvidí dále vozy Laurin & Klement, Škoda, Bugatti, Duesenberg, Hispano-Suiza, Voisin, Wikov, Mercedes-Benz, Minerva, Jaguar, Maserati, Tatra, Alfa Romeo, Aston Martin, Horch, Facel Vega, Morgan, Talbot a další. Celkem se této zúčastní akce přes 70 historických skvostů, které budou bojovat o ceny ve čtyřech kategoriích.

Předchozí ročníky učinily z Concours d´elegance na zámku Loučeň jednu z objektivně nejvýznamnějších veteránských akcí České republiky, která byla ihned zařazena do prestižní kategorie FIVA B. O kvalitách této přehlídky svědčí mj. ocenění Veteránská akce roku 2012.

 „Domácí i zahraniční partneři, ale především stovky účastníků loňské přehlídky nám v nadšených reakcích potvrdili, že jsme laťku nastavili už na počátku hodně vysoko. Budeme se pochopitelně snažit té skvělé pověsti, jaká naši akci předchází, dostát i letos," říká David Kopal z pořadatelského týmu, který našel partnery ve firmách Auto Škoda, Remy Cointreau, Scuderia Praha, nebo v Plzeňském prazdroji.

Během pátku, který je pouze technickým dnem a zámecký areál je pro veřejnost uzavřen, zaujímají automobily svá místa kolem barokního zámku z počátku 18. století, obklopeného anglickým parkem s unikátními bludišti a labyrinty.

„V sobotu se pak koná většina plánovaných workshopů, nádvořím zámku bude po celý den znít živá hudba, připravena je degustace vín. A prohlídky zámeckých interiérů budou okořeněny hranými vstupy s reálnými historickými osobnostmi v dobových kostýmech z počátku 20. století, které ozřejmí vztah majitelů zámku Loučeň k počátkům výroby a užívání automobilů v Čechách," sdělila ředitelka zámeckého areálu Kateřina Šrámková.

Největší krasavci na kolech si odnesou ceny

Po celou sobotu bude mít plné ruce práce především odborná porota, která v neděli kolem poledního vyhlásí vítěze v kategoriích Předválečné a poválečné vozy a také zvláštní Cenu Ferrari pro nejkrásnější vůz této italské sportovní značky. Do hlasování se může zapojit také veřejnost, která určí nositele Ceny Uhlíkovy, pojmenované po jejím mecenáši.

Program pro veřejnost

- Prohlídky a přehlídka vystavených vozů

- Hlasování veřejnosti o nejkrásnější vůz

- Odborné workshopy

- Výstava významných děl s motivy historických automobilů

- Vstup do areálu zámku a zámeckého parku včetně bludišť a labyrintů

- Kostýmované prohlídky zámku

- Doprovodný program a soutěže

 Vstupné

Jednodenní vstupné, které zahrnuje mj. také vstup do zámku, labyrintů i na workshopy, stojí 500 Kč, akce bude probíhat v sobotu od 10.00 do 18.00 h a v neděli od 10.00 do 16.00.

 

Veškeré informace naleznete na http://www.loucenconcourselegance.czFotogalerie akce - Concours d´Elegance

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací