3. Mezinárodní den turistiky naboso

3. Mezinárodní den turistiky naboso

Sobota 28. července 2018
Sobota 28. července 2018 3. Mezinárodní den turistiky naboso

Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své kecky, žabky, sandály, botky či boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte nový životní styl naboso a novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce.

 11 – 11,45 h - Bosá vycházka 2 km od stánku Turistiky naboso (u infocentra) po zámeckém parku; těsně navazuje chůze poslepu pískovcovým labyrintem;

11,45 - 12 h – naboso a poslepu pískovcovým labyrintem;

12,15 – 12,45 h – bosý běžecký závod pro děti (louka u infocentra);

13 – 13,30 h - Přednáška o chození naboso (v interiéru zámku či okolních budov, bude upřesněno na místě);

13,45 – 15,30 h - Bosý výlet 4 km od stánku Turistiky naboso, trasa mimo areál zámku k prameni Dobrá voda; Kdo má zájem jen o tento výlet, neplatí vstupné do areálu a čeká před hlavní branou, odkud odejdeme 13,55 h; těsně navazuje bosá prohlídka zámku.

15,30 – 16,30 h – bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením; zájemci o chůzi ve žhavém uhlí se pak urychleně přesunou ke kuličkovému hřišti.

16 – 17 h – chůze ve žhavém uhlí; na kuličkovém hřišti; počítá se s tím, že ca v 16,40 h dorazí i účastníci bosé prohlídky zámku.

DÁLE V PRŮBĚHU CELÉHO DNE: 

· Pořiďte či vyrobte si bosé sandály, ozdoby nohou, Potěmkinovy sandály;

· Objevte a pořiďte si bosé boty či kořenový koberec;

· V obří noze (palisádové bludiště č. 6) poznejte tajemství reflexní terapie;

· Vyzkoušejte obratnost svých nohou v bosé dílně, užijte si malování na nohy či chůzi ve střepech;

· Projděte se po hmatovém chodníčku.

 

 

· IVV - Mezinárodní den turistiky naboso je zařazen do akcí IVV (Internationaler Volkssportverband), což je mezinárodní organizace pro lidový sport (nevýkonnostní, odpočinkový, nenáročný, cenově dostupný sport, bez omezení věku či výkonnosti).

· Zrakově postižení – turistika naboso je vhodná též pro zrakově postižené jak z důvodu hmatových prožitků, tak z hlediska nácviku prostorové orientace a samostatného pohybu.

 S sebou doporučujeme vzít si repelent a vlhčené ubrousky, dále tašku na boty, které si můžete nést s sebou  nebo je raději můžete zanechat rovnou doma či v autě. 

Bezpečnost pro tuto akci: Kráčejte opatrně. V parku a blízkém lese je běžné přírodní prostředí s běžnými riziky jako např. hmyz, větvičky. Zvažte, zda nemáte zdravotní kontraindikaci k chůzi naboso. Objevíte-li ostré předměty, např. střepy, vyhoďte je do koše nebo nám to ohlaste. Za mokra dávejte pozor na uklouznutí, za horka dávejte pozor na rozpálený povrch cesty. U vody dejte pozor na malé děti. Naboso chodíte na vl.nebezpečí. Lékárničku v případě potřeby žádejte v infocentru u hl.vchodu.

 Po celý den kostýmované prohlídky zámku

Výstava 50 let loupežníka Rumcajse

 


Fotogalerie akce - 3. Mezinárodní den turistiky naboso

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací