Videogalerie Webkamera Otevírací doba a ceník E-shop Kalendář akcí
Nejoblíbenější pobytové a zážitkové balíčky
Zámek otvírá supervelký okruh

Zámek otvírá supervelký okruh

Následující zpráva potěší všechny maximalisty a v neposlední řadě stálé příznivce zámku Loučeň: Od neděle 25. března máte příležitost zažít na Loučeni opět něco nového. Zámek Loučeň nabízí počínaje tímto datem každou neděli odpoledne prohlídku supervelkého okruhu.
Zámek otvírá supervelký okruh

Málokterý zámek projdete při prohlídce tak "z gruntu", jako interiéry zámku Loučeň. Návštěvníkům naprosté většiny prohlídek ale dosud zůstávalo přeci jen cosi skryto. Tak to se teď změní. "I ty dveře, které zůstávaly dosud uzavřeny, otevřeme před návštěvníky nově zařazeného supervelkého okruhu zámkem Loučeň," řekl kastelán zámku Jiří Senohrábek.

Nejčastěji právě sám kastelán, nebo jeho zástupce Vratislav Zákoutský, Vás kromě přepychové jídelny, malebného hudebního salónku, nebo obdivované knihovny anglického střihu vezme také do dětského pokoje, zámecké školy, oratoře a - pozor - také na zámeckou půdu, pod úžasný barokní krov, kde se v koutku skrývá také malířský ateliér kněžny Marie Thurn - Taxis.

Výše zmíněné prostory bývaly dosud přístupné alespoň při mimořádných příležitostech, nebo u některých typů prohlídek - půdu např. prozkoumávali malí návštěvníci při oblíbených dětských prohlídkách. "Jedna úžasná prostora se ale turistům, nepočítám-li diváky našich adventních koncertů, otevírá úplně poprvé. A to je interiér barokního zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie, architektonicky nejcennější část celého zámku, projektovaná slavným stavitelem Františkem Maxmiliánem Kaňkou," dodává Jiří Senohrábek. V kostele můžete obdivovat mj. sochy světců ze slavné sochařské dílny rodiny Jelínků, která je po Braunech a Brokoffech třetí nejuznávanější sochařskou dynastií českého baroka.

Supervelký okruh (cca. 80 min.) je od 25. 3. přístupný každou neděli od 12.30 hod. za příplatek 40 Kč k běžné vstupence. V případě většího zájmu umožní pokladna prohlídku supervelkého okruhu operativně i v jiných nedělních časech.

Publikováno: 26.03.2012

Prohlédněte si nejaktuálnější články našeho webu

Všechny články naleznete zde

Nejbližší aktuální slavnosti na zámku Loučeň

Kontaktujte nás! Telefon - ikona

Máte-li jakékoliv otázky, nápady, požadavky nebo podněty, neváhejte nás kontaktovat...

Infocentrum
Tel.: +420 325 585 228
Tel.: +420 727 900 616

Recepce hotelu
Tel.: +420 325 585 381
Tel.: +420 606 614 590Rezervace
Newsletter
Ikona - Email Ikona - Facebook

Přihlaště se k odběru novinek zámku Loučeň!

Kde nás najdete?

N 50' 17.143

E 15' 01.204

Zámek loučeň - Mapa

Kudy se k nám jede?

Mapa areálu
Zámecký areál Loučeň

Mapu celého areálu naleznete zde.

Kudy k nám
Zámek Loučeň

Loučeň č. p. 1
289 37 Loučeň
Tel.: +420 727 900 616
infocentrum@zamekloucen.cz
zamek@zamekloucen.cz

Zobrazit kompletní kontakty

Zámek Loučeň - Mapa areálu

Mapa v plné velikosti na Google maps, zde.

Aktuálně z facebooku

Copyright © 2017 Zámek Loučeň

Zámek Loučeň & Zámecký hotel Maxmilián v Loučni hodnocení