Videogalerie Webkamera Otevírací doba a ceník E-shop Kalendář akcí
ADVENT S KŘESTEM NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE

ADVENT S KŘESTEM NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE

V sobotu 26. listopadu se zámek Loučeň představí návštěvníkům v již plně vánočním hávu. Zajít sem můžete na odpolední křest největšího adventního věnce v celém Česku. Vánoční atmosféru pro Vás připravíme každou sobotu (od 26.11 do 17.12).

Sobota 26. listopadu

ADVENT S KŘESTEM NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE

 K Vánocům, svátkům klidu a rodinné pohody neodmyslitelně patří také tradice a zvyklosti. Jednou takovou je například také zapalování svíček na adventním věnci. Zapálení každé ze čtyř svíček nám symbolizuje brzký příchod Vánoc, na které se celý rok těšíme. I my na zámku Loučeň dodržujeme tradice a příchod štědrého dne odpočítáváme zapalováním svíček na adventním věnci. Ovšem ne na ledajakém. Na tom největším z největších. Navštivte v sobotu 26. listopadu zámek Loučeň a buďte svědky křtu největšího adventního věnce v celém Česku. Advent je zde na Loučeni tradiční akcí, při které na návštěvníky čeká kouzelný pohled na zámek zahalený do bílého roucha. Kromě samotného křtu největšího adventního věnce, zapsaného do České knihy rekordů, se můžete těšit také na vyzdobenou zámeckou expozici.

Křest věnce čtyřmi anděly

Vrcholem celého programu bude, jak již název napovídá, křest největšího adventního věnce v celém Česku. Nezapomenutelný rituál křtění čtyřmi anděly, jenž každý představuje jednu z adventních nedělí, proběhne v prostorách zámeckého parku a slibuje opravdu zajímavou a emocionální podívanou. Na celý průběh křtu adventního věnce bude dohlížet Bílá paní, osoba, která na zámek nahlíží nejdéle, a to již více jak čtyři sta let. První svíčku na adventním věnci budeme správně zapalovat už v sobotu 26. listopadu, neboť dle dob minulých začínal nový den východem první hvězdy dne předcházejícího.

Adventní prohlídky zámku

Návštěvníci nepřijdou ani o prohlídky krásně vánočně vyzdobených zámeckých komnat. Abyste odcházeli plně naladěni na vánoční vlně, přichystané pro vás budou perníčky, které si budete moci v rámci prohlídky vlastnoručně vyzdobit. A aby vám to zdobení šlo hezky od ruky, pro velké bude připravený zámecký punč, který vaří sama Bílá paní dle receptu, který se dědí u Thurn-Taxisů z generace na generaci. Pro ty nejmenší bude připraven čaj s bezovou šťávou ze zámecké zahrady. Během prohlídek se také můžete nechat inspirovat výstavou perníčků a vánoční lidové tvorby.

Zastavte se tedy 26. listopadu 2016 na zámku Loučeň a v klidu, s předstihem si užijte nefalšovanou Vánoční atmosféru ve vyzdobených zámeckých komnatách, ještě dříve než začne ten pravý předvánoční shon.

Vánoční atmosféra každý víkend a také o vánočních prázdninách od 26.11 až do 2.1.2017

Jak již bylo zmíňěno, první sobota bude patřit křtu adventního věnce.

V sobotu 3.12 se můžete těšit na Mikuláše, čerta a anděla, takže pokud máte doma zlobidlo, připvěďte ho na zámek, náš čert ho jistě napraví, ale pokud doma nikdo nezlobí, tím lépe. Pro tyto děti má odměnu anděl nebo Mikuláš.

Další sobota, tedy 10.12, bude ve znamení Stromu přání a vánočních tradic a také postav (například Sv.Barbora, Lucie,...).

V sobota 17.12. můžete v našem kostele slyšet Českou mši vánoční od J. J. Ryby.

 

Nakupujte

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý!

Do e-shopu!

Napište

Máte na nás nějaké otázky nebo jste zde nenašli něco co jste hledali?

Napište nám!

Zavolejte

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

+420 325 585 228

Fotogalerie akce - ADVENT S KŘESTEM NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE

Kontaktujte nás! Telefon - ikona

Máte-li jakékoliv otázky, nápady, požadavky nebo podněty, neváhejte nás kontaktovat...

Infocentrum
Tel.: +420 325 585 228
Tel.: +420 727 900 616

Recepce hotelu
Tel.: +420 325 585 381
Tel.: +420 606 614 590Rezervace
Newsletter
Ikona - Email Ikona - Facebook

Přihlaště se k odběru novinek zámku Loučeň!

Kde nás najdete?

N 50' 17.143

E 15' 01.204

Zámek loučeň - Mapa

Kudy se k nám jede?

Mapa areálu
Zámecký areál Loučeň

Mapu celého areálu naleznete zde.

Kudy k nám
Zámek Loučeň

Loučeň č. p. 1
289 37 Loučeň
Tel.: +420 727 900 616
infocentrum@zamekloucen.cz
zamek@zamekloucen.cz

Zobrazit kompletní kontakty

Zámek Loučeň - Mapa areálu

Mapa v plné velikosti na Google maps, zde.

Aktuálně z facebooku

Copyright © 2016 Zámek Loučeň

Zámek Loučeň & Zámecký hotel Maxmilián v Loučni hodnocení